Grāmatas par ceļojumiem

Pagājušā gada vasarā pabeidzu studijas universitātē, līdz ar to ieguvu bišku vairāk brīva laika, ko izmantoju grāmatu lasīšanai.

Tā kā es interesējos par ceļošanu, aktīvu atpūtu un sportu, tad daudzas no grāmatām, ko lasu, ir tieši par šīm tēmām.

Šajā rakstiņā gribu īsi pastāstīt par foršākajām grāmatām par ceļošanu, kuras līdz šim esmu izlasījusi.

Ilona Balode “Rīga Pekina”

Grāmatu ar Kasparu (kurš arī ir nedaudz uzrakstījis par šo grāmatu) nopirkām vasaras beigās, nesen pēc tā, kad tā bija iznākusi. Izlasot grāmatas aprakstu, sapratām, ka, nu, ir jāizlasa.

Aktrise Ilona Balode un mūziķis Rolands Ūdris tā diezgan spontāni bija izdomājuši, ka jābrauc prom no Latvijas uz ilgāku laiku. Viņi nolēma ar stopiem apceļot “puspasauli” – no Rīgas līdz Pekinai. Pāris nebija iekrājis naudu, līdz ar to ceļojums brīžiem izvērtās ekstremāls un trakulīgs.

Ilona un Ūdrītis kopumā apceļoja vismaz 16 valstis, dažās no tām paliekot ilgāk, dažas – pametot arī jau pēc vienas dienas. Abi ceļotāji mitinājās gan uz ielas, gan foršās viesnīciņās, kā nu sanāca. Šad un tad piestrādāja, lai pietiek naudas dzīvošanai. Ilona un Ūdrītis satika interesantus un super draudzīgus cilvēkus arī tajās valstīs, kuras mēs, mediju ietekmē, uzskatām par trakām (piemēram, Pakistānā).

Ļoti foršs ir Ilonas stāstījums – diezgan vienkāršā un jautrā valodā, kas, lasot grāmatu, liek smaidīt.

Iesaku izlasīt ikvienam!

Rīga Pekina

Lato Lapsa “Dzīvības un nāves Disnejlendā”

Šajā grāmatā varēsi izlasīt dažādus interesantus un neparastus stāstus par Indonēziju, Filipīnām, Kambodžu un Laosu. Lato Lapsa šajās valstīs ir apmeklējis dažādas tūristu iecienītas vietas, gan arī tādas vietas, kuras tūristi parasti neapmeklē. Par visām šim vietām, ko apmeklējis autors, lasīt ir patiešām interesanti. Ne velti grāmatas aprakstā par tām ir teikts: “Vietas, kur Džeka Londona un Žila Verna laiki vēl nav pavisam pagājuši. Vietas, kur šis tas vēl ir palicis neaprīts un nepieķēzīts”. Lato Lapsa pastāsta par šo valstu paražām, dzīvi, ieradumiem, dabu un daudz ko citu.

Lasot šo grāmatu, mani visvairāk ieinteresēja Indonēzijas īpatnējie ēšanas paradumi (sikspārņi, suņi…), cilvēku apgblabāšana un pats (nu dikti ilgais) bēru process, fakti par vaļu medībām mazajā Lamalera ciematiņā un Kambodžas sarkano khmeru vēsture. Lasot, sanāca par daudz ko brīnīties un nedaudz arī nošausmināties. Bet tieši tāpēc man šī grāmata ļoti patika un es domāju, ka daudzas neparastās lietas man ilgi paliks atmiņā.

Dzīvības un nāves Disnejlendā

Hape Kerkelings “Kādu laiku būšu prom. Kā es gāju pa Jēkaba ceļu”

Teikšu tā – izlasot šo grāmatu, izlēmām paši noiet daļu no Santjago ceļa. Tieši šo sestdien dodamies uz Madridi, lai tad no Ponferradas uzsāktu iet Santjago ceļa pēdējo posmu.

Pats Kerkelings, neskatoties uz veselības problēmām, nogāja visu Santjago ceļu (no Francijas centrālās daļas līdz pašai Santiago de Compostela pilsētai Spānijā).

Kerkelings savā grāmatā pastāsta par Santjago (jeb Jēkaba) ceļā esošajām pilsētām un  satiktajiem cilvēkiem. Autors sīki izstāsta arī par savām jūtām un piedzīvoto un pārdzīvoto (ne tikai Santjago ceļa laikā, bet arī viņa dzīvē). Grāmatā varēsi izlasīt arī autora ieteikumus, ko būtu forši ņemt vērā, kas var noderēt piedaloties līdzīgā avantūrā.

Grāmata ir viegli lasāma un diezgan plāna (manuprāt, 220 lpp ir maz), tāpēc tā ir izlasāma tādos 2 brīvākos vakaros.

Kādu laiku būšu prom

Pēteris Strubergs “Trīs pērles Āzijas kaklarotā”

Šī grāmata nebija tik interesanta kā iepriekšējās, bet tā, manuprāt, var noderēt kā ceļvedis. Grāmatā ir aprakstītas daudzas vietas, ko Pēteris iesaka apmeklēt, esot Āzijā. Par katru vietu dažos teikumos ir kodolīgs aprakstiņš, šis tas no vēstures, kā arī dažas fotogrāfijas.

Trīs pērles Āzijas kaklarotā

Grāmatu plauktā man stāv vēl dažas interesantas grāmatas par ceļošanu – Lato Lapsas “Brīvības grāmata”, Reinholda Mesnera “GI un GII” , Jura Lorenca Sarunas ceļā” un Bruno Šulca “Nezināmā Ķīna”. Un tad arī padalīšos ar saviem iespaidiem par tām.

Advertisements

5 thoughts on “Grāmatas par ceļojumiem

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s