MALAIZIJA: Pirmās stundas Malaizijā

6.marts

Vispār, šī diena bija ļoti gara un smaga. Cēlāmies 4:00. Chennai lidostā bijām jau 5:00. Lidojums 8:10. Aizķeršanās ar bagāžu – nepatika mūsu velosipēdu iepakojums, līdz ar to turpat lidostā tie vēl papildus bija jāiesaiņo aizsargplēvē. Riteņu pārpakošana aizņēma krietnu laiku. Lidojums ilga gandrīz 4 stundas. Galā bijām ap 14:40 pēc vietējā laika. Līdz apmēram 17:00 likām riteņus kopā un tad sākām braukt. Līdz Air BnB izīrētam dzīvoklim no lidostas bija jābrauc 70 km. Pa ceļam man caura riepa, kritiens no velosipēda, sasista roka, nobrāzta āda. Turpinājām ceļu. Pusnaktī bijām klāt. Gājām gulēt neēduši. Bet pa šīm dažām stundām jau radās labs pirmais iespaids par Kuala Lumpuru un par Malaiziju.

 Jaukās lietas:

1. Priekšapmaksas karti te dabūt ir daudz vienkāršāk. Pirmā stunda Malaizijā, un mums jau ir vietējie numuri! Tos dabūjām tur pat, lidostā. Vajadzēja tikai uzrādīt pasi un samaksāt naudu. Viss. Nekādas lokālā hosta, vietējās adreses, pasu kopijas un dokumentu fotogrāfijas nebija vajadzīgas. Toties mobilais internets te ir krietni dārgāks.

2. Malaiziešu nauda (Malaizijas ringits – Malaysian ringgit) ir skaista. Mazākās banknotes (1 un 5 ringitu) ir spīdīgas un gludas.

3. Izbraucot no lidostas, uzreiz sapratu, ka te neviens netaurē. Pabraucot vēl kādu laiciņu, sapratu, ka visi te ievēro ceļu satiksmes noteikumus un brauc uzmanīgi, motociklisti brauc ar ķiverēm. Satiksmes dalībnieki ir pieklājīgi – neviens neapsteidz/ neapdzen, lai izbrauktu priekšā un nobremzētu vai grieztu pa kreisi. Tuktukus neredzēju, kravas mašīnas redzēju tikai modernas un tādus pašus arī autobusus. Tātad, nekas negrab uz šosejas. 🙂

4. Pa ceļam redzētie benzīntanki ir modernāki nekā indiešu benzīntanki. Visiem redzētajiem bija arī veikali. Vienā no benzīntankiem iegāju tualetē. Pods bija “Indian style”, bet tualetes kabīne un izlietņu telpa bija sterila. Tur pat blakus podam gulēt var, tieši tik tīrs!

5. Bet… ir arī mīnusiņš – pagaidām bezmaksas dzeramo ūdeni benzīntankos neatradām.

6. Atkritumi? Kur tie ir? Braucot no lidostas līdz mājvietai, neredzēju atkritumus. Viss tīrs.

7. Pabraucot vēl gabalu un nonākot nedaudz tuvāk pilsētai, likās, ka salīdzinājumā ar Indiju esam nonākuši 100 gadus nākotnē. Moderni tilti, modernas un lielas mājas, skaisti daudzjoslu (pat 10 joslu) ceļi.

8. Iebraucot Kuala Lumpurā, sāk parādīties debesskrāpji, tirdzniecības centri, augstas un ļoti modernas dzīvojamās mājas, neskaitāmi restorāni, lielie hoteļi… Braucot pāri (kaut kādam) tiltam, no attāluma redzējām Kuala Lumpuras skaistos torņus, kas vakarā izskatījās īpaši mega! Skatoties uz šo visu, aizmirsu par savu sasisto un uzpampušo pirkstu un nobrāzto sānu un roku. Fantastika!

Uz Kuala Lumpuru no Chennai lidojām ar Air Asia.

airasia

Te ir redzama mana bagāža. Šādi iepakots velosipēds indiešiem nepatika, tāpēc uz vietas tas papildus vēl bija jāaplīmē ar plēvi. Cementa maisā tika iepakota velosoma. 🙂

manabagaza

Advertisements

One thought on “MALAIZIJA: Pirmās stundas Malaizijā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s