MALAIZIJA: Salauzts pirksts un vēl nedēļa Kuala Lumpurā

Īsi pastāstīšu par to, kāpēc mēs vēl nedēļu paliksim KL. Īsi, jo ar vienu roku nav ērti rakstīt. Un vēl… tas ir lēni, neesmu tik pacietīga. 🙂

Pašā pirmajā dienā, braucot no Kuala Lumpuras lidostas uz mūsu dzīvesvietu, nokritu no velosipēda un sasitu pirkstu, nobrāzu roku un sasitu gurnu. Otrajā dienā aizgāju uz klīniku, kur pārbaudīju aizdomīgi uzpampušo pirkstu. Pēc pārbaudes pateica, ka rentgenu nav jāveic, pirksts nav lauzts, bet ievainota tikai locītava (skat. iepriekšējos divus bloga rakstus).

Pa šīm sešām dienām pirkstam pārgāja sapampums, bet tas turpināja diezgan stipri sāpēt. Līdzīgi arī ar sānu. Tāpēc vakar neaizbraucām tālāk, un es ar Kasparu gāju uz slimnīcu pārbaudīt savus ievainojumus.

Ar taksi (atkal lēti, 1,50 eiro) aizbraucām līdz vienai privātajai slimnīcai. Bet tur pie pārbaudīšanas netiku, jo jaunajam pacientam jāiemaksā drošības nauda 300 ringiti (75 eiro). To atgriež, ja pārbaužu cenu summa ir mazāka nekā 300 ringiti. Ja nav, tad, protams, jāpiemaksā. Tā kā bija aizdomas, ka te pārbaudes ir padārgas, tad laipnajai meitenei Emergency Reception’ā pateicu diemžēl nē. Meitene vēl aizvien bija laipna un pateica, ka Government slimnīcā (Hospital Kuala Lumpur) man šīs pārbaudes izmaksās lētāk, un pastāstīja, kā līdz turienei tikt.

Ar taksi ātri tikām līdz otrai slimnīcai. Gājām uz Emergency, jo arī šajā slimnīcā visi parastie ārsti jau bija aizgājuši mājās (bija vakars, ap 18:00). Jā, meitenei bija taisnība, te ir lētāk. Par reģistrāciju samaksāju nieka 50 ringitus (12,5 eiro). Pēc reģistrēšanās man iedeva numuriņu, un gājām sēdēt. Neko ilgi nebija jāgaida – tikai kādi 5 cilvēki iegāja pirms manis.

Pastāstīju, kas man kaiš. Manu roku un sānu aptaustīja un nosūtīja uz rentgenu. Arī rindā uz rentgenu ilgi nebija jāgaida, un jau pēc mazāk nekā pusstundas zināju, ka ar gurnu man viss OK, bet pirksta locītavai nedaudz iešķelts kauls.

Ārste ieteica uzlikt ģipsi, bet varot iztikt arī bez tā. Tikai tad kauls ilgi dzīs un pirksts diezgan ilgi būs nedaudz uzpampis. Pastāstīju, ka jau rīt vēlamies ar velosipēdiem braukt uz Malaizijas ziemeļiem, uz Langkawi salas pusi. Un pajautāju, vai ar ģipsi braukt būs OK un vai Langkawi būs kāda slimnīca, kur noņemt ģipsi un iziet pārbaudi. Ārste man atbildēja, ka tur slimnīcām jābūt, un ar riteni braukt būs normāli – varēs apķert stūri ar pirkstiem, un ģipsis būšot maziņš, tikai nedaudz uz rokas. OK, lai ir ģipsis, ātrāk sadzīs.

Ģipsi man uzlika ātri, ilgi nebija jāgaida rindā. Atkal. Tas labi. Bet… Dabūju krietni savādāku nekā man stāstīja. 🙂 Pāri pusrokai, pirksti aizsegti, apakšā pirkstiem cietā pamatne. Nu, neko, domāsim citus variantus kā un kad tikt uz Langkawi salu. Arī ārste, paskatoties uz manu ieģipsēto roku, domīgi teica: “Hmm, kā diez tu ar velosipēdu brauksi…” -”Laikam nesanāks.” -”Laikam gan.”

Pēdējais etaps bija zāļu izrakstīšana (smēre manam sānam un pretsāpju tabletes). Pēc tā varēju iet. Ak jā, par ģipsi un par zālēm nekas nebija jāmaksā. Tikai tie 50 ringiti reģistrācijā. Tas man bija ļoti patīkams pārsteigums.

Forši, ka diezgan ātri tiku galā – ar visu gaidīšanu kopā ap 3 stundām. Un slimnīcā ir superīgs personāls – darbinieki laipni un smaidīgi pret visiem!

Plāns – padzīvot vēl nedēļu KL, pēc nedēļas aiziet uz pārbaudi pie ārsta un ģipša noņemšanu un tad braukt uz Langkawi salu. Tur mums ir sarunāts brīvprātīgais darbs. Cerams, mūsu palīdzība tur vēl būs nepieciešama. Ja nē, domāsim citu galamērķi vai atradīsim citu brīvprātīgo darbu.

HELLO FROM KUALA LUMPUR!

rokaKL

Advertisements

6 thoughts on “MALAIZIJA: Salauzts pirksts un vēl nedēļa Kuala Lumpurā

  1. Atpakaļ ziņojums: Aquaria KLCC | Una Baufala

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s