MALAIZIJA: Pirksts turpina būt salūzis, un mēs stopējam uz Singapūru

Pirmās divas nedēļas Malaizijā nodzīvojām Kuala Lumpurā. Kāpēc tik ilgi? Jo jau pirmajā dienā KL guvu traumu – nokritu no velosipēda, sasitu pirkstu. Bet vairāk par to varat izlasīt iepriekšējos rakstos.

Pirms nedēļas manam pirkstam tika uzlikts ģipsis. Ārste teica:” Ģipsis uz nedēļu. Tad jāņem nost.”

Nedēļa pagāja, un ģipsi tiešām noņēma. Bet vietā uzlika “šinu” jebšu fiksatoru. Vēl vismaz uz nedēļu.

Tāpēc bija jāizdomā, ko darīt tālāk. Sēdēt Kuala Lumpurā vēl vismaz nedēļu negribējās, un ar riteni braukt ar’ nevaru. Ienāca prātā – varam tak’ ceļot tāpat! Un tad domājām, kā tieši pārvietoties. Pirmie varianti, kas ienāca prātā – autobuss, lidmašīna. Un tad Kaspars ieminējās:” Moška stopēt? Šitā tak vēl naudu ietaupīsim.”

Tad, nu, bija nolemts – stopēsim. Tik uz kurieni? Tā, uz Langkawi ir plānots braukt strādāt brīvprātīgo darbu, kad mana roka būs vesela. Uz turieni brauksim ar velosipēdiem. Tātad, jābrauc pretējā virzienā, uz dienvidiem. Hitcwiki izlasījām, ka Malaizijā stopēšana nav gluži sveša lieta, un no Kuala Lumpuras cilvēki ir veiksmīgi stopējuši pat līdz Singapūrai (Singapūra jeb Singapūras republika ir pilsētvalsts, uz dienvidiem no Malaizijas, 350 km no Kuala Lumpuras).

Un tā tika izdomāts arī virziens – uz Singapūru, caur Malaku (Malacca).

Nākamais – bija jāizdomā, kur mantas atstāt, kamēr mēs šādi ceļojam. Tāpēc sarunājām ar ķīniešu ģimeni, pie kuras dzīvojām šīs divas nedēļas, ka atstāsim mūsu mantas un riteņus pie viņiem. Pēc 6 dienām atgriezīsimies un padzīvosim vēl pāris dienas pie jaukajiem ķīniešiem, jo man KL vajadzēs apmeklēt ārstu.

Tātad, viss bija labi saplānots, un ceļš varēja sākties! Šorīt ap 7:20 jau bijām gatavi ceļam. Kasparam mugursoma ar viņa un manām mantām. Viesturam plecu soma. Man – mazā rokassoma. Un viss, nekas vairāk.

Ar metro aizbraucām uz Hitchwiki ieteikto stopēšanas vietu uz šosejas, un pēc 5 minūtēm jau bijām iekšā mašīnā, kas veda mūs uz Malaku.

Malakā nonācām ap 11:00. Pusdienlaikā jau bijām atraduši lētu viesnīcu, kurā bija arī WiFi. Par šo mums bija tāds “Wow!”, jo Indijā budžeta viesnīcās nekad nebija tāda brīnuma kā WiFi.

Kāda tad ir Malaka – pilsēta, kurā šodien tik veiksmīgi un ātri nonācām? Tā ir maza, klusa un vēsturiska pilsēta. Bez debesskrāpjiem. Te ir daudz vecu māju un ielu. Viss ir tīrs. Un te ir daudz tūristu. Patīk.

Ko darīsim rīt? Stopēsim. Cerams, veiksmīgi tiksim līdz Singapūrai.

 

Advertisements

One thought on “MALAIZIJA: Pirksts turpina būt salūzis, un mēs stopējam uz Singapūru

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s