MALAIZIJA: Iespaidi par stopēšanu Malaizijā

Tā kā manai rokai vēl vienu nedēļu vajadzēja palikt nekustīgai (vairāk lasi šeit), tad sākām domāt, ko darīt. Dzīvot Kuala Lumpurā vēl nedēļu? Nē, negribas. Vai tomēr ceļot kaut kā savādāk? Varbūt. Bet tikai kā?

Tad arī izdomājām, ka varam stopēt līdz  Singapūrai. Pirmais šī ceļa posms, uz Melaku, bija ļoti veiksmīgs, un iedrošināja mūs uz turpmāku stopēšanu. Un labi vien ir, ka stopējām! Izmēģinājām jaunu lietu, ieguvām pieredzi, jauki pavadījām laiku un ietaupījām naudu. Visa ceļa gaitu savā blogā ir aprakstījis Kaspars. Bet es padalīšos ar iespaidiem par stopēšanu Malaizijā.

1. Stopēt Malaizijā var! Arī trijatā. Pierādījums tam ir mūsu ar stopiem nobrauktie apmēram 1000 kilometri.

2. Malaizijā karstuma un stiprās saules dēļ tas noteikti ir nogurdinošāk nekā valstīs ar ne tik tropisku klimatu. Mums nereti sanāca stāvēt tiešā saulē bez nekādas ēnas ar lakatu vai cepuri uz galvas un ūdens pudeli padusē.

mees

3. Stopēšana ir neparedzama. Mašīna var apstāties gan pēc 5 minūtēm, gan arī tikai pēc vairākām stundām. Aktīva satiksme ne vienmēr nozīmē, ka tur tev veiksies labāk nekā uz vientuļa ceļa, kur stundas laikā garām brauc vien 10 mašīnas.

4. Malaizijā stopētāji ir sastopami reti. Viens no mūsu “vedējiem” pastāstīja, ka dažu gadu laikā ir redzējis tikai pāris stopētājus.

5. Neskatoties, ka stopētāju te tik pat kā nav, cilvēki saprot, ko nozīmē pacelts īkšķis un papīra lapa ar treknā rakstā uzrakstītu pilsētas nosaukumu. Un cilvēki ir ļoti izpalīdzīgi. Pāris reizes mūs pat ir aizveduši līdz pilsētai, lai gan paši brauca tikai līdz vietai, kas ir padsmit kilometrus no pilsētas. Lūk tā!

6. Ceļu policisti ir laipni, vismaz pret mums, ārzemniekiem. Piemēram, stopējām uz šosejas pavisam netālu no Toll Gate (vārti, kur samaksā par maksas ceļa izmantošanu), un pie mums piebrauc policijas auto. Policisti laipni pasaka, lai mēs ejam prom no šejienes un stopējam tieši aiz Toll Gate.

7. Redzot ārzemniekus stopējam, apstāsies arī cilvēki, kas angliski nerunā vai runā ļoti maz. Te galvenais ir vēlme palīdzēt. 🙂

kaspars

Advertisements

One thought on “MALAIZIJA: Iespaidi par stopēšanu Malaizijā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s