SINGAPŪRA: 16 stundas Singapūrā

Pirms nokļūt Malaizijā, domājām, ka mums nesanāks aizbraukt uz Singapūru. “Tā valsts tak dārga. Un kā ar velosipēdiem tur nokļūsim?” Tā mēs runājām.

Bet tad, krītot no riteņa, es salauzu kreisās rokas rādītājpirkstu un viss mainījās. Ar velosipēdu braukt nevarēju, tāpēc vajadzēja izdomāt, ko mēs darīsim, kamēr mans pirksts nav normāls. Un tā mēs izdomājām, ka jātiek uz šosejas un jāstopē uz Singapūru.

Šādi (stopējot) līdz Singapūrai tikām 2 dienās. Pirmajā dienā no Kuala Lumpuras tikām līdz Melakai un tad, otrajā dienā, no Melakas līdz Johor Bahru nomalei – Malaizijas un Singapūras robežai.

Robežu šķērsojām ar autobusu. Tas mūs pārveda pāri tiltam un aizveda kādu gabaliņu Singapūrā. Bet pirms vest tālāk Singapūrā, autobuss izlaida visus pasažierus Singapūras robežpunktā. Tur visiem bija jāiziet pārbaude. Nekā īpaša nebija – pārbaudīja pases, paņēma aizpildītās anketas, izgājām cauri detektoram un viss. Ak jā, Singapūrā nedrīkst ievest košļenes! Mēs to iepriekš zinājām, bet es aizmirsu izmest savu iesākto paciņu. Un pirms pasu kontroles nebija nevienas miskastes! Bet par laimi, meitene pie pasu kontroles galdiņa mierināja, ka vienu košļeņu paciņu var ievest, tik jātur kabatā un viss.

Robežas šķērsošana ar autobusu ir diezgan ērta un ātra, ja vien nebrauc vakarā un no rīta, kad uz tilta, kas ved uz Singapūru, ir sastrēgumi. Tie tur ir, jo daudzi cilvēki dzīvo Johor Bahru un strādā Singapūrā.

Jau pirmajās divās stundās Singapūrā ievēroju to, ka šeit ir daudz riteņbraucēju. Cilvēki gan brauc uz darbu (tā izskatījās), gan vienkārši sporto. Un vairākās vietās manīju pilnas velosipēdu novietnes. Forši!

Pirms doties ceļā uz Singapūru, nolēmām to vienu nakti nepalikt viesnīcā (te paši lētākie hosteļi vienam cilvēkam izmaksā ap 12-15 EUR), bet gan vienkārši nakti pavadīt pastaigājoties un dažas stundas kaut kur nosēžot vai, ja ir iespējams, noguļot kaut kur uz soliņa. Neilgi pirms iebraukšanas Singapūrā, Viesturs izlasīja par Gardens by the Bay, turpat Singapūras centrā pie visās lielajām mājām. Šis parks ir labi piemērots nakšņošanai – ar tualetēm, lielu platību, daudziem soliņiem…

Tad, kad mēs pēc mūsu naksnīgās pastaigas nonācām šajā parkā, tas mūs ļoti pārsteidza. Tiešām liels! Un tik sakopts un moderns! Parks ir iespaidīgs ar to, ka tajā ir vairāki “bloki” – džungļi, pļava, iespaidīgu dižkoku audze (tiesa gan, koki nav īsti, bet dekorācijas), dīķis, kaktusu audze, zivju dīķis u.c. Bez šiem blokiem parkā ir dažādas skulptūras, restorāns un liels liels stikla kupols, zem kura atrodas siltumnīca. Ak jā, dažās no parka tualetēm manījām karsta (vārīta) ūdens automāti. Tā kā, ja līdzi ir krūzīte, karote, tēja un ātri pagatavojamās nūdeles, tad sanāk tāda mini ēdienreize. 🙂

Lai par Singapūru saprastu ko vairāk, protams, ka tur vajag padzīvot ilgāk. Tāpēc teikšu, kā man likās…

Kaut cik pabraucot pa Singapūru ar autobusu, likās, ka Singapūra ir kaut kas līdzīgs Kuala Lumpurai, tik nedaudz modernāka. Singapūras centrs noteikti ir modernāks par Kuala Lumpuras centru – vairāk iespaidīgu augstceltņu, modernu viesnīcu (īpaši izceļas Marina Bay Sands Hotel) un būvju. Likās, ka apkārt centram nav mazo mājiņu rajonu kā tas ir Kuala Lumpurā.

Tagad par naudām un cenām… Singapūras valūta ir Singapūras dolārs, viens dolārs ir aptuveni 0,6 EUR.

Vienreiz iegājām pārtikas veikalā un secinājām, ka cenas nav nekas traks. Latvijas līmenī. Līdzīgi ir ar ēstuvēm un restorāniem. Sabiedriskais arī maksā lētāk nekā biju domājusi – par apm. 40 km braucienu ar metro samaksājām 2,20 Singapūras dolārus.

Savukārt mājokļu īres Singapūrā nav mazas. Vienkāršākā dzīvokļa īre ir 2-3 reizes lielāka nekā vienkāršu darbu algas. Tāpēc daudzi cilvēki strādā Singapūrā, bet dzīvo Malaizijas pilsētā Johor Bahru, kas atrodas pavisam blakus Singapūrai.

Singapūrā bijām 16 stundas – iebraucām ap astoņiem vakarā, aizbraucām – ap 12.

P.S. Ak, jā, mans salauztais pirksts! Pirksts tagad ir pliks un bez ģipša! Un gandrīz vesels, tik jāvingrina, un tad es to varēšu normāli locīt. Urā!

*Nedaudz vairāk par Singapūru vari uzzināt manā nākamajā rakstā – Otro reizi Singapūrā.

 

Advertisements

One thought on “SINGAPŪRA: 16 stundas Singapūrā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s