MALAIZIJA: Brīvprātīgais darbs Langkawi

Mūsu pēdējās dienās Indijā izdomājām, ka, esot Malaizijā, gribam izmēģināt kaut ko jaunu un iepriekš nedarītu – strādāt brīvprātīgo darbu.

Brīvprātīgais darbs ir bezpeļņas darbs, taču parasti tas tiek atalgots ar bezmaksas dzīvesvietu un ēdienu. Pēdējā laikā, ilgtermiņa ceļošanai kļūstot populārākai, šāds darbs gūst arvien lielāku popularitāti, īpaši jauniešu vidū.

Pāris dienas pētījām darbus vietnēs workaway.info un helpx.net. Beigās palikām tikai pie Workaway, jo tā mājaslapa mums patika vairāk un darbi tur lielākoties bija tādi paši kā Helpx. Savukārt, vairāk par Workaway ir uzrakstījis Kaspars (lasi to šeit).

 

Brivpratigaisdarbs

 

Darbu atradām un sarunājām 2 dienu laikā. Un jau nedēļu dzīvojam Langkawi salā, saimniecībā Revitacura Garden of Eva. Mūsu boss ir Eva. Viņai pieder divi kruīza kuģi, un viņas galvenais bizness ir kruīza braucienu organizēšana. Evai pieder arī saimniecība Garden of Eva, kuru viņa ļoti vēlas attīstīt. Evas plāns ir saimniecībā audzēt vairāk dārzeņu un augļu, un tos izmantot kruīzos ēdiena pagatavošanai.

Mēs darām visu ko – palīdzam darbos uz kruīza kuģa, sakopjam un attīstām saimniecību, barojam nedaudzos dzīvniekus (pīles, vistas, suni un kaķi) un arī apkojam suņa brūces (iepriekšējā saimnieka vaina). Lai arī mēs tiekam iesaistīti arī kruīza darbos, galvenais mūsu uzdevums pašlaik ir saimniecība un dzīvnieki. Šis tas jau ir izdarīts līdz galam, un par paveikto esam saņēmuši labus vārdus, bet daudz kas vēl ir jāizdara. Piemēram, puiši šobrīd būvē jaunu pīļu un vistu būri, bet visi kopīgi iekārtosim mājas priekšā esošo ārtelpu “kinoteātri”. Ir plānots, ka arī šeit ar laiku varētu nākt apmeklētāji.

Saimniecībā ir arī vegānu kafejnīca, bet tā pašlaik ir attīstības stadijā un netiek bieži apmeklēta. Tad, kad ierodas klienti (pa šo nedēļu tas vēl nav gadījies), tad brīvprātīgajiem ir jātaisa vegānu maltīte un jāapkalpo viesi.

Par padarīto darbu, protams, kā atalgojums mums ir bezmaksas dzīvošana un pārtika. Dārzā aug arī daži augļu koki – Jackfruit, mango, kokosriekstu palmas, pomelo –, kuru augļus mēs drīkstam ēst.

Mēs te neesam vienīgie brīvprātīgie. Te vēl strādā Louis un Ana – puisis no Lielbritānijas un meitene no Maķedonijas. Saimniecībā vēl dzīvo Orijs no Kanādas, kas palīdz Evai ar dažādiem tehniskiem un mārketinga jautājumiem, attīstot viņas jahtu kruīza biznesu. Un vēl trīs brīvprātīgie (ģimene no Krievijas) dzīvo uz kuģa.

Ja par saimniecību mums viss bija skaidrs (kopt apkārtni, barot dzīvniekus), tad kruīzs mums ir jaunums. Tātad, kādi ir mūsu pienākumi uz kuģa:

  • Pirms kruīza sakopt kuģi – mazgāt grīdas, sienas, plauktus un galdus.
  • Palīdzēt gatavot uzkodas un galveno ēdienu.
  • Palīdzēt vadīt kuģi, kad kuģa kapteinei Evai ir jāpagatavo ēst.
  • Pasniegt gatavo maltīti.
  • Pienest dzērienus.
  • Kruīza laikā sarunāties ar viesiem.
  • Pēc kruīza uzkopt kuģi, mazgāt traukus un izmest atkritumus.

Brīvos brīžos uz kuģa varam paspēt izbaudīt to pašu, ko klienti. Varam peldēties, lekt ūdenī no jahtas, sarunāties un jokoties, kopā vakariņot.

Gribu piebilst, ka mums te ļoti patīk – interesants darbs, super jauki cilvēki, svaigs gaiss, skaista daba, skaistas un tīras pludmales. Un tāpēc izskatās, ka mēs te paliksim vairāk nekā sākumā plānotās divas nedēļas. 🙂

 

Advertisements

9 thoughts on “MALAIZIJA: Brīvprātīgais darbs Langkawi

  1. Atpakaļ ziņojums: Kur tālāk? | Una Baufala
  2. Atpakaļ ziņojums: Lidojam uz Itāliju | Una Baufala

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s