HONKONGA: Satiksme Honkongā

Pirms trim nedēļām nemaz nedomājām, ka varētu doties uz Honkongu. Nākamā valsts, ko gribējām apmeklēt pēc Malaizijas, bija Taizeme. Taču skatoties lētākos lidojumus, es atklāju tādu aviokompāniju Scoot, un to, ka šī aviokompānija piedāvā izdevīgus lidojumus, tajā skaitā uz Honkongu. Varbūt nākamais pieturas punkts mums ir Honkonga? Un pēc tam Taizeme? Nedaudz apdomājot un papētot hoteļu cenas Honkongā, izlēmām, ka dosimies turp, bet ne uz ilgu laiku, jo tā tomēr ir dārga valsts. Nopirkām biļetes uz Honkongu un arī biļetes no Honkongas uz pilsētu Taizemes ziemeļos – Chiang Mai.

Tātad, nedēļa būs pavadīta mazajā, bet ļoti aktīvajā Honkongā. Un varu sākt stāstīt par to, ko mēs šeit esam redzējuši.

Šajā rakstā pastāstīšu par satiksmi un pārvietošanos Honkongā.

Pārvietošanās ar kājām

Neskatoties uz to, ka Honkongā ir ērta un saprotama transporta sistēma, it īpaši metro, tad pārvietošanās ar kājām var radīt galvassāpes. It īpaši, ja esi debesskrāpju ieskauts. Tad apkārtne visur var likties līdzīga. Un ne tikai tas. Gājēju ietves, ejas un tuneļi liekas maldinoši. Piemēram, tev vienkārši ir jātiek pāri ielai. Bet tā gluži nevar izdarīt, jo nav gājēju pārējas, kas ved vienkārši pāri ielai. Tā vietā ir jāiet ar līkumu pa gājēju ceļu, pa tuneli, pa viaduktu… Ir gadījies, ka gājēju ceļš iet cauri bankai, tirdzniecības centram vai pat hoteļa gaitenim!

Tātad, nepazīstamā vietā tā staigājot var apjukt.

Metro

Kā jau iepriekš minēju, Honkongā ir saprotama un ērta metro sistēma. Metro cenas ir patīkamas – īsākiem braucieniem ap 0.50€, garākiem – ap 2€. Izņēmums ir braucieni uz lidostu. Uz lidostu brauc atsevišķa metro līnija (ekspresis). Cena par metro braucienu uz lidostu ir krietni dārgāka – aptuveni 10€. Bet tas nav nekāds brīnums, jo daudz kur brauciena cena līdz lidostai ir lielāka nekā tik pat gari braucieni pilsētas ietvaros.

Interesanti ir tas, ka metro stacijā, no kuras brauc metro uz lidostu, var iečekoties lidojumam un pat nodot bagāžu!

Tramvajs

Pastaigājoties pa Honkongas salas jeb Hong Kong Island (ir Hong Kong Island un Hong Kong Mainland) ielām, ieraudzījām ļoti interesantu un iepriekš neredzētu transportu – divstāvu tramvaju. Cena par braucienu ir aptuveni 0.23 €, neatkarīgi, cik tālu brauc. Šis ir ļoti foršs transporta veids tieši pilsētas apskatei – brauc lēni, var sēdēt otrajā stāvā. Brauc uz izbaudi pilsētas skaistumu. Ja paveicas un otrā stāva priekšējās sēdvietas ir brīvas, tad vispār forši. Kā Kaspars saka: “Laba tūre!”

Tramvajs nav sastopams visā Honkongā. Tramvaja līnija atrodas tikai Honkongas salā, tuvu krastam.

Prāmis

No Hong Kong Mainland uz Hong Kong Island var aizbraukt arī ar prāmi. Tas kursē ļoti bieži un tas ir lēts – aptuveni 0.20 €. Attālums starp zemi un salu ir pavisam neliels, līdz ar to brauciens ilgst aptuveni 5 minūtes.

Prāmji ved arī uz apkārtējām salām un uz Ķīnu.

Autobusi

Pa Honkongu var pārvietoties arī ar autobusiem. Lielāka daļa no tiem ir divstāvu. Cenas braucieniem ir patīkamas. Pārsvarā esam maksājuši 0.65€. Ja ar autobusu brauc uz lidostu vai no lidostas, tad biļetes cenas ir lielākas – ap 3€. Nu, līdzīgi kā metro.

Turklāt autobusi brauc ne tikai pa pilsētu, bet arī uz attālākām vietām.

Ir arī mikroautobusi. Mazāk redzami, bet ir.

Interesanti ir tas, ka autobusi nekad nav pārpildīti. Tas ir tāpēc, ka, ja autobusā visas sēdvietas tiek aizņemtas, tad paklausīgie ķīnieši vienkārši gaida nākamo. 🙂

Ļoti daudzi autobusi brauc ļoti bieži, tāpat arī metro. Tā kā nekas ilgi nav jāgaida.

Mašīnas un citi personīgie transporta līdzekļi

Liekas, ka lielākā daļa cilvēku pārvietojas ar sabiedrisko. Un liekas, ka mašīnu te nav daudz. Liela daļa no Honkongas automašīnām ir takši

Bet tās mašīnas te ir ļoti skaistas – pārsvarā jaunie modeļi. Acis priecē smukie BMW, Mercedes, Audi, Honda, Porsche… Un ir redzēti arī Bentley, Ferrari, Maserati, Aston Martin. Jauki!

Pavisam maz ir redzēti motorolleri un vēl mazāk – velosipēdi. Pat bail iedomāties, kā tajās šaurajās joslās var braukt ar velosipēdu…

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s