HONKONGA: Kāda ir Honkonga?

Iepriekšējā rakstā pastāstīju par satiksmi Honkongā. Kāpēc pirmais raksts bija tieši par to? Tas tāpēc, jo, ierodoties jaunā pilsētā, viena no pirmajām lietām, ar ko saskaries, ir jaunās un nepazīstamās pilsētas satiksmes sistēma. Un ir ļoti svarīgi saprast, kur iet un kur braukt, savādāk nekur netiksi. 🙂

Šoreiz pastāstīšu pārējās lietas.

Pilsētā un ne tikai

Pirmais, ko gribu pieminēt – neskatoties uz neskaitāmajiem debesskrāpjiem, Honkongā netrūkst arī zaļumu – koku un krūmu. Pašā pilsētā zaļumu ir mazāk nekā tie ir Singapūrā, bet ārpus pilsētas apkārtne ir ļoti zaļa. Zaļi kalni, daudz koku, meži, no kuriem dzirdamas cikādes…

Gan pilsētā, gan ārpus tās ir dažādi parki. Piemēram, mēs dzīvojām vienā no Honkongas aktīvākajām vietām Chung King Mansion. Un pāris minūšu gājienā no tā atrodās skaists parks ar ūdenskritumiem, dīķiem un dažādiem skaistiem putniem! Lielā voljerā dzīvo dažādi papagaiļi un citi skaisti putni. Dīķī peld pīles un gulbji. Blakus atrodas sekls baseina, pie kura mīt daudzi flamingo. Skaisti!

Honkonga ir moderna, un modernas ir tās mājās un debesskrāpji. Interesanti ir tas, ka debesskrāpji tiek celti ar bambusa stalažu palīdzību.

Četrdesmit un vairāk stāvu mājas uz visām pusēm, kur vien skaties, bet tāpat cilvēki te dzīvo ļoti mazos dzīvoklīšos. Lūk, ko nozīmē pārapdzīvotība mūsdienu lielpilsētā.

Debesskrāpji īpaši skaisti izskatās diennakts tumšajā laikā – tad tie spīd vēl krāšņāk nekā Ziemassvētku egles mūsu pusē. 🙂 Daži debesskrāpji tiek izmantoti vizuālu reklāmu attēlošanai.

Cilvēku Honkongā ir ļoti daudz. Ļoti, ļoti daudz. Bet cilvēki ir jauki, smaidīgi un pieklājīgi. Neskatoties uz ļoti pārpildītajām ielām un telpām, neviens negrūstās un nav nepacietīgs. Iepriekšējā rakstā stāstīju, kāpēc Honkongā es neesmu redzējusi nevienu pārpildītu autobusu. Tas tāpēc, ka vietējie nemaz nekāpj autobusā, kurā vairs nav brīvu sēdvietu. Gaida nākamo.

Ja apnīk pilsētas burzma, tad, lai atpūstos no tās, var aizbraukt pastaigāties pa MacLehose trail, kas atrodas Honkongas zaļākajā un mazāk apdzīvotākajā daļā – New Territories. Kopumā šī taka ir 100 km gara, bet var piekļūt arī atsevišķiem posmiem. Vidēji tie ir 10 km gari.

MacLehose taka, protams, nav vienīgā vieta, kur var izbaudīt dabu, un nav vienīgā taka Honkongā. Vēl, piemēram, var pakāpelēt pa Lantau salā esošo Lantau Peak Trail.

Īpaši skaistas ir šo taku kalnainās daļas. Kalni nav ļoti lieli, bet no tiem paveras skaisti skati uz apkārt esošajām salām un jūru.

Ēšana un iepirkšanās

Lēts ēdiens Honkongā nozīmē 5 – 7 € par maltīti. Ielas ēstuvju centrā un tā apkārtnē tik pat kā nav. Ir tikai mazāki un lielāki restorāni, un cenas tajos ir aptuveni vienādas. Bet ārpus centra ir arī ielas ēstuvēs. Tajās ēdieni ir lētāki – ap 2 un 3 €. Savukārt, McDonalds un KFC cenas ir salīdzinoši zemas. Lētākie komplekti maksā 2 – 3,5 €.

Lai arī Honkongā ir dārga dzīvošana un salīdzinoši dārga ēšana, apavus un apģērbus te var nopirkt lēti. Daudz kur ir manāmas tirgotāju ieliņas un apģērbu tirgi, kuros ir gan “ķīniešu kvalitātes apģērbi”, gan arī kaut kas labāks.

Daudzos sporta preču veikalos redzējām ļoti patīkamas cenas gan apģērbiem, gan apaviem. Piemēram, Converse kedas bez atlaides maksā ap 30 €. Daži kedu modeļi bija ar atlaidi – 20 €.

Honkongā netrūkst arī ekskluzīvu apģērbu veikalu. Giorgio Armani, Emporio Armani, Gucci, Louis Vuitton u.c. Šeit cenas gan ir simtos un tūkstošos eiro.

Salīdzinoši lēti ir arī suvenīri. Parastie T-krekli ar uzrakstu “I Love HK” var nopirkt pa 6€. Magnētiņi un piekariņi – ap 1 vai 1,5 €.

Pastaigājoties pa Honkongas ielām, var redzēt, kuras ēstuves un veikali te ir populāri. Ļoti, ļoti bieži redz McDonalds. Liekas, ka tie ir ik pēc kilometra. 🙂 Ļoti izplatīti ir daži vietējie juvelieru veikali. Kā arī uz ielām ļoti bieži var pamanīt The Body Shop, dažus vietējos kosmētikas veikalus, piemēram, SaSa, un Drogas tipa veikalus Watson’s un Mannings.

Hoteļi

Dzīvošana Honkongā nav ļoti lēta. Bet mazās hoteļu istabiņas ap Jordan rajonu un Chung King Mansion maksā ap 20 – 30 €. Lielākas ir dārgāk – jau ap 60 €. Protams, dažās vietās tevi var mēģināt apčakarēt, un par mikro istabu iekasēt 50 €… Tāpēc staigājam, skatāmies labāko variantu.

Esot Chung King Mansion apkārtnē, ir pilnīgi skaidrs, ka tevi uzrunās vismaz daži vietējie “hoteļu piedavātāji”. Nebaidies, uzreiz jau jautā par atrašānās vietu, par cenu utt. Un tam, kurš liekas mazāk aizdomīgs (varbūt neviens :)), ej līdzi. Tā mēs ātri atradām savu otro hoteli, un krietni lētāk nekā pirmajā vietā. 22 € 33 € vietā. Istabiņa bija ļoti, ļoti maza, vēl mazāka nekā pirmajā vietā, bet dzīvot varēja.

Lūk, kāda tūrista uzņemts video par savu istabiņu šajā mājā. Šādas ir tās lētākas istabas Honkongā.

 

Advertisements

One thought on “HONKONGA: Kāda ir Honkonga?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s