TAIZEME: Chiang Mai – tūristu pilsēta

8.jūnija rītā pametam Honkongu, un lidojam uz pilsētu Taizemes ziemeļos – Chiang Mai. Esam nedaudz satraukti un ļoti priecīgi, jo par Taizemes apskatīšanu jau sākām sapņot, esot Indijā.

Chiang Mai lidostā lidmašīna ielido ar nokavēšanos – ap 13.

Vīzas

Dodamies kārtot Visa on Arrival. Šis vīzas paveids atļauj izturēties valstī 15 dienas.

Bijām lasījuši, ka kārtojot vīzu, būs jāuzrāda viesnīcas rezervācija, avio biļete vai lidojuma rezervācija lidojumam no Taizemes pēc 15 dienām un 10 000 bati jeb aptuveni 250 € (līdzekļi, kas nepieciešami vienam cilvēkam, lai uzturētos valstī šo laika periodu). Mums bija lapa ar AirBnB rezervācijas apstiprinājumu un avio biļete prom no Taizemes, bet nebijām izņēmuši 20 000 batus (2 x 250 €), jo nebija vēlēšanās turēt tik daudz naudas makā. Ja nu gadās kas slikts, maki tiks nozagti un nauda būs pazudusi. Domājām, ja prasīs, tad izņemsim lidostā.

Vīzas kārtošana Chiang Mai lidostā mums aizņem nieka 5 minūtes – iesniedzam jau iepriekš aizpildītu Visa On Arrival pieteikumu ar fotogrāfiju, uzrādām pases un samaksājam 1000 batus (~25 €) par vīzas kārtošanu. Viesnīcas rezervācijas datus neprasīja un 10 000 batus katram skaidrā naudā arī nē. Tomēr avio biļeti mums palūdza uzrādīt jau Honkongas lidostā, pirms iekāpšanas lidmašīnā uz Taizemi.

Vairāk par Taizemes vīzu veidiem un iegūšanas nosacījumiem lasi, piemēram, šeit, šeit un šeit.

Iepazīstot pilsētu

Kā varam lasīt Wikipedia, Chiang Mai ir lielākā un nozīmīgākā kultūrvēsturiskā pilsēta Taizemes ziemeļos. Un tā ir arī otra lielākā pilsēta Taizemē. Bet atšķirība iedzīvotāju skaitā, salīdzinot ar pirmo lielāko pilsētu (Bankoku), ir milzīga – 8 miljoni pret pāris simts tūkstošiem Chiang Mai. Arī izmērā Chiang Mai ir neliela. To saprotam jau tad, kad no lidostas braucam uz viesnīcu. Lidosta atrodas pavisam netālu no pilsētas centra – tikai apm. 5 km attālumā. Un lielāko daļu no pilsētas var izstaigāt ar kājām.

Chiang Mai ir ļoti daudz tūristu. Liekas, ka “tūristu vietas” ir visā pilsētā, nevis tikai vienā vai divās vietās. Eiropeiskas ēstuves, suvenīru veikali, tūrisma aģentūras un dažādi uz tūristiem orientēti pakalpojumi.

Bet tūristu daudzums pilsētu sliktāku nepadara. Protams, ietekme ir jūtama, bet par laimi nekur nav pazudis Taizemes gars. Mazie veikaliņi, ielas ēstuvītes, dažādu ēdienu stendi, interesantie transportlīdzekļi, mazās mājelītes utt.

Chiang Mai ir salīdzinoši tīra pilsēta. Bet dažās vietās var redzēt pa kādai ļoti nesmukai un aplupušai mājai, pa kādam graustam. Atkritumi uz ielām tik pat kā nav redzami. Ja nav pierasts pie Āzijas, tad grūtības var sagādāt pastaigas un ielu šķērsošana. Trotuāri Chiang Mai ir ne visur, gājēju pārējas arī. Bet kopumā, Chiang Mai ir pilsēta, kurā ir ļoti patīkami uzturēties.

Transports

Iepriekš ieminējos par interesantiem transportlīdzekļiem. Tie ir pārveidoti pikapi – uz pikapa “kastes” ir jumts, un iekšā gar pikapa “kastes” sienām ir divi gari sēdekļi. Šādi te braukā sabiedrisko autobusu vietā.

image

Šie pikapi ir vislētākais transports. Pa pilsētu braukā sarkani pikapi, ārpus pilsētas var aizbraukt ar dzeltenu pikapu. Ja iekšā kāds jau sēž, tad cena par braucienu parasti ir zema – 0.3 vai 0.4 €. Savukārt, ja apturi tukšu pikapu, tad vēlams pajautāt cenu, pirms kāpt iekšā. Tā var būt gan 0.4 gan 13 €. Atkarīgs, kur gribi braukt. Ja cenu saka pārāk lielu, tad var kaulēties vai gaidīt, kad nāks vēl kāds un gribēs braukt tieši tur pat, kur tu. Parasti brauciens uz kādu populāru tūristu vietu maksā vairāk.

Chiang Mai vēl ir sastopami tuktuki un takši.

Ļoti daudzās vietās pilsētā var noīrēt motorollerus un velosipēdus.

image

Vēl pie interesantiem transportlīdzekļiem var pieskaitīt mopēdu ar blakusvāģi. Tajos vietējie pārvadā visu – savus bērnus, sievas, celtniecības materiālus, pārtiku utml.

Atrakcijas pilsētā un tās apkārtnē

Pirmo reizi izejot pastaigāties, jau pirmajās desmit minūtes saproti, cik daudz te ir budistu tempļu un svētvietu.
Daudzas no apmeklētākajām atrakcijām atrodas ārpus Chiang Mai pilsētas. Pārsvarā tie ir visādi šovi un dzīvnieku rezervāti. Piemēram, krokodilu un čūsku šovs, daudzās ziloņu fermas, tīģeru rezervāts… Cenas ir dažādas. Sākot no 8 un 10€ tīģeru rezervātā, kur tu vari pafočēt un papaijāt tīģerus. Un līdz pat vairākiem simtiem € – par dienu ziloņu rezervātā, kur tev ir iespēja mazgāt, barot, trenēt un visādi citādi rūpēties par “savu” ziloni.

image

image

Interesanta vieta mums liekas PooPooPaper Park Mae Rim apkārtnē. Tur ražo papīru no ziloņu kakām. Nekad iepriekš nebijām dzirdējuši, ka arī šādi var izgatavot papīru. Šajā parkā ir arī suvenīru veikaliņš. Tur pārdod dažādus bloknotus, pastkartes un citus ziloņu kakupapīra izstrādājumus.

image

Vēl Chiang Mai apkārtnē ir dažādas aktīvās atpūtas iespējas – takas, “Mežakaķa” tipa izklaides, braukšana ar kajakiem.

Pilsētā un ārpus tās atradīsi arī pa kādam muzejam.

Naktsmāju cenas

Cik redzēts reklāmās uz ielas, lētākās viesnīcās istabas ir sākot no aptuveni 6 €, gultas vieta hostelī – sākot no 3 €.

Naktsmājas vari meklēt, izmantojot arī Airbnb. Tā darījām mēs. Atradām viesu māju netālu no pilsētas centra – CMStay, 11 €.

Ēdiens

Neskatoties uz to, ka Chiang Mai ir daudz tūristu, nekur nav pazudušas lētās taju ēstuvītes. Cenas tādās ir zemas – sākot no 0.6 € par maltīti. Tieši tādās mēs ēdam. Ēdieni viņiem ir dažādi – ir gan dažādas zupas, salāti, kariji un dažādi rīsu un nūdeļu ēdieni. Pāris reizes baudām uz ielas nopirktas desas un gaļas. Aptuvenā cena – 0.3 €. Vēl tika pirkts suši ēdienu tirdziņā – par 0.1 € gabalā. Tā kā var paēst lēti un garšīgi.

Ja nu apnīk taju ēdiens, Chiang Mai ir ļoti daudzas ēdnīcas un restorāni, kur vari dabūt eiropiešu ēdienu. Kā arī ir populārais fast foods – McDonalds, KFC un Subway.

 

Advertisements

3 thoughts on “TAIZEME: Chiang Mai – tūristu pilsēta

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s