TAIZEME: Bankoka – ne tik forša kā gribētos

Pēc piecu dienu būšanas Taizemes ziemeļos, pilsētā Chiang Mai, ar nakts vilcienu devāmies uz Taizemes galvaspilsētu Bankoku. Tā kā iepriekš pārvietojāmies ar velosipēdiem (velobrauciens apkārt Indijai), autostopiem (Malaizija) un lidmašīnām, tad brauciens nakts vilcienā mums bija kaut kas jauns.

Pāris dienas pirms došanās prom no Chiang Mai nopirkām biļetes otrās klases guļamvagonā. Otrās klases guļamvagona atšķirība no pirmās klases ir tāda, ka kondicioniera vietā ir parasts ventilators. Biļetes cena – aptveni 12 eiro. Jā, tā ir laba cena par braucienu pāri pusvalstij!

Thailand_Regions_Map
Bildē varat redzēt, ka Chiang Mai zaļajā Taizemes daļā (Ziemeļu daļa), vairāk pa kreisi. Bankoka savkārt – dzeltenās daļas apakšējā daļā (Centrālajā), tuvāk sarkanai daļai.

Bijām gatavojušies, ka vilcienā būs tikai gulta bez nekādas segas un spilvena. Bet vilciena darbnieki tā tuvāk astoņiem vakarā mūs patīkami pārsteidza – pārtaisot krēslus par gultām, tie atnesa arī segas, spilvenus, palagus un katrai gultai priekšā uzkāra aizkariņu. Lūk, tā!

Brauciens ilga 16 h – paspējām gan paklausīties mūziku, gan palasīt grāmatu, gan arī pagulēt. Izgulēties gluži nesanāca, jo vēlu vakarā pārstāja darboties ventilators, un gulēt bija ļoti karsti.

Pirms braukt uz Bankoku, neko daudz iepriekš par to nepētījām. Zinājām, ka tā ir Taizemes galvaspilsēta, lielākā pilsēta Taizemē, un iedzīvotāju skaits ir 8 miljoni. Tikai pāris dienas iepriekš AirBnB rezervējām naktsmājas – dzīvokli salīdzinoši netālu no pilsētas centra.

Bet daži mums pazīstami ceļotāji Bankoku ir salīdzinājuši ar Kualalumpuru (KL), tāpēc gaidījām kaut ko līdzīgu.

Taču… Vēl esot vilcienā un iebraucot Bankokā, sapratām, ka Kualalumpurai tomēr līdzīga nebūs. Vilciens brauca garām netīrām, melnām un aplupušām mājām, piemēslotiem pagalmiem… Likās, ka esam atgriezušies netīrākajās Indijas lielpilsētās…

“Nu neko. Labi, ka šeit būsim tikai divas dienas,” domājām mēs.

Nepatīkams pārsteigums bija arī Bankokas galvenā vilcienu stacija. Netīra, smirdīga, nesmuka. Kaut vai salīdzinot ar Chiang Mai staciju, kura mums likās omulīga, jauka, gaiša un tīra. Tiešām bijām pārsteigti. Jo Bankoka tak ir galvaspilsēta, un šī stacija ir galvenā! Tur tak kārtībai jābūt, bet nē… Pametām staciju un devāmies meklēt metro. Metro stacija ar vilcienu staciju nav savienota kā tas ir KL, bet ieeja metro atrodas ļoti tuvu stacijai.

Un atkal bijām pārsteigti. Tikai viena metro līnija? Smejāmies: “Cik mēs izlepuši pēc KL, Singapūras un Honkongas!” Bet vēlāk no mūsu dzīvokļa saimnieka (francūzis, kas Taizemē dzīvo jau padsmit gadus) uzzinām, ka bez metro Bankokā ir arī Skytrain. Tas brauc pa tādu kā tiltu, un tam ir divas līnijas. Vēl nedaudz vēlāk, paskatoties transporta kartē, ieraudzījām, ka ir vēl viena metro līnija, tiesa gan – lidostas ekspresis (Airport Link).

BTS at Nana
Bilde no http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/08/Bangkok_Skytrain_2011.jpg

Izkāpām no metro, devāmies uz mūsu dzīvokli iekārtoties un tad nu varējām sākt iepazīties ar Bankoku!

Pirmais, kas “krīt” acīs – daudz krāsainu takšu! Zaļi ar dzeltenu, gaiši zili ar baltu, pa kādam oranžam un zilam… Bet lielākā daļa no tiem – rozā! “Vaiii, cik smuki!” es saku Kasparam. Rozā ir viena no manām mīļākajām krāsām.

IMAG1173
Rozā taksis.

Diezgan interesanti ir skatīties, ka no šāda te takša kāpj ārā 9 (!) pasažieri – 7 maza auguma sievietes un 2 bērni! Tātad, šāda te izmēra mašīnas ietilpība ar vadītāju ir 10 cilvēki!

Bankokā, tāpat kā Indijas štatā Goa, ir sastopami arī moču takši. Moča vadītājam ir spilgti oranža veste. Pēc šīs vestes tos satiksmē var viegli atpazīt.

Bez auto un moču takšiem Bankokā vizinās arī tuktuki.

Bankokā ir arī tuktuki.
Bankokā ir arī tuktuki.

Ir arī lieliska iespēja Bankoku apskatīt par velti! Kā? Izmantojot Bankokas bezmaksas velosipēdu servisu – Bangkok Smiles Bike. Bankokā ir daži šo bezmaksas velosipēdu punkti. Un, lai varētu iegūt velosipēdu, jāuzrāda pase.

“Bangkok Smiles Bike”
“Bangkok Smiles Bike”

Apskatot Bankoku, daudz kur redzēsi netīrus pagalamus, graustus, nomelnējušas māju sienas un sajutīsi pretīgo kanalizācijas smaku. Bet ir arī smukas vietas. Ir skaisti, sakopti ceļi un ielas. Smuki monumenti un pieminekļi. Īpaši skaisti ir daudzie tempļi, un daži no tiem dienas tumšajā laikā ir izgaismoti. Piemēram, templis Wat Arun jeb Temple of Dawn. Kā rakstīts Tripadvisor, šis templis ir visfotografētākais un vispoplārākais templis Bankokā.

Bilde no https://www.flickr.com/photos/iprahin/6978751191/
Bilde no https://www.flickr.com/photos/iprahin/6978751191/
Wat Arun jeb Temple of Dawn dienas gaišajā laikā.
Wat Arun jeb Temple of Dawn diennakts gaišajā laikā.

Bankokā ir daudz daudzstāvu māju un ir pa kādam debesskrāpim. Trīs no tiem ir iekļvuši augstāko ēku topā: Baiyoke Tower II ir 81.vietā, The River ir 164.vietā un State Tower ir 264.vietā. Tie ir krietni mazāki nekā KL Petronas Towers un, piemēram, Honkongas International Commerce Centre.

IMAG1170
Skats pa mūsu dzīvokļa logu. Augstais debesskrāpis bildes vidū ir Baiyoke Tower II – augtsākā celtne Bankokā.

Bankokā, tāpat kā Chiang Mai ir poplāras ielas ēstuves un kioski. Cenas? Ir gan dārgāk, gan tāpat kā Chiang Mai. Bet, protams, ir arī fast food’i un smuki restorāni. Piemēram, netālu no mūsu dzīvesvietas uzgājām lepnu tirdzniecības centru, tā pēdējos trijos stāvos ir daudzas lepnas un dārgas ēstuves un restorāni.

Izskatījās, ka naktsmītņu cenas ir līdzīgas kā Chiang Mai. Lētākās istabas – ap 250 – 300 batiem (5,6 – 6,8 Eiro). Parasti – ar vannasistabu un ventilatoru (bez kondicioniera). Tā kā arī šoreiz naktsmītni dabūjām, izmantojot AirBnB, tad hoteļu meklēšana mums izpalika.

Ja vēlies lēti iepirkties, iesaku apmeklēt China Town un Khao San Road jeb bekpekeru ielu. China Town’ā varēsi iegādāties “Made in China” drēbes, apavus, suvenīrus un dažādus aksesuārus. Līdzīgs sortiments ir bekpekeru ieliņā, kā arī tur tu atradīsi arī daudzus tetovēšanas salonus, masāžas salonus, frizētavas, šūšanas darbnīcas utml. Gan China Town, gan Khao San Road ir ļoti daudz ēstuvju un ēdienu kiosku.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s