TAIZEME: Trīs dienas Puketā

Nākamā vieta, ko apmeklējām Taizemē, bija Puketa – sala Taizemes dienvidos.

Puketa ir lielākā sala Taizemē, un ar Taizemes galveno daļu to savieno divi tilti. Uz Puketu devāmies ar divstāvīgu nakts autobusu no Bankokas. Brauciens ilga aptuveni 12 stundas un maksāja aptuveni 16 eiro (zem 700 batiem).

No Bankokas izbraucām ap septiņiem vakarā, un  Puketā iebraucām ap septiņiem no rīta. Pirmās 4 stundas Puketā gan mums bija biški nepatīkamas. Jo…

Agri no rīta, izkāpjot ārā no autobusa, sapratām, ka viesnīca, kurā mēs bijām rezervējuši istabu, atrodas gabaliņu atpakaļ – vietā, kurai mēs pabraucām garām pusstundu atpakaļ! Nu neko, turpat, autoostā, meklējām kādu autobusu, kas brauc mums vajadzīgajā virzienā – atpakaļ. Meklēšana diez ko labi nepadodas, jo neviens par tādu vietu nav dzirdējis!  Pēc kāda laika dodamies pie motociklu takšiem jautāt, vai kāds zina šo vietu un vai var mūs tur aizvest. Brīnums! Viens no takšiem vietu zina, bet aizvest diemžēl nevar, jo tas ir par tālu – 35 km! Bet par laimi šis bija zinošs cilvēks, un pateica aptuveno vietu, kur atrodas pietura autobusiem, kas brauc uz turieni. Gājām, atradām kaut kādu pieturu, jautājām cilvēkiem, vai šeit stājas autobusi, kas brauc uz Muang Mai (mums vajadzīgo vietu). Un no dažiem pretī saņemam smīnus un atbildi: “Iespējams, ka brauc! Bet brauciet tak’ ar taksi!” Ko? Nesaprotu šo lietu, kāpēc pirmā lieta, kas jāiesaka, ir taksis, ja tepat blakus vai kaut kur netālu ir autobusa pietura? Un šī reize nebija vienīgā. Īpaši to izjutām Indijā.

Kā izrādījās pēc neilga brīža, moto-taksistam bija taisnība, un vajadzīgais autobuss pieturā piestāja.

Nesaprašanas bija arī viesnīcā. Mums pieprasīja iemaksāt drošības naudu 500 batu apmērā! Par to mēs nebijām informēti. Viesnīcas istabu rezervējām, izmantojot AirBnB, un aprakstā nekas par 500 batiem nebija minēts. Pēc neilgas sarunas viesnīcas menedžere mums atļāva 500 batus neiemaksāt.

Vilšanos sagādāja arī tuvākā pludmale – Nai Yang Beach. Visur atkritumi – gan smiltīs, gan ūdenī. Plastmasas pudeles, cepumu iepakojumi, čipsu pakas, maisiņi, čības, pat skuvekļi! Cilvēku bija ļoti maz. Daži tūristi pat staigāja gar krastu ar miskastes maisiem un vāca atkritumus!

Izlēmām doties smukākas pludmales meklējumos un iznomājām motorolleri. Ar to izbraukājām lielu daļu no Puketas un atradām dažas jaukas pludmales. Mūsu mīļākās bija Banana Beach un Nai Thon Beach. Ļoti interesanta likās Banana Beach. Lai tai piekļūtu, bija jāizbrien cauri džungļiem un jāšķērso strauts, bet galā nonācām tukšā, tīrā un skaistā pludmalē. Apkārt palmas, lieli akmeņi, lieli viļņi un miers. Tā kā filmās!

Izbrien cauri džungļiem un esi nonācis apslēptā pludmalē - Banana Beach.
Izbrien cauri džungļiem un esi nonācis apslēptā pludmalē – Banana Beach.
IMAG1239
Banāna pludmale
IMAG1248
Neviena cilvēka! Miers!
IMAG1253
Kaspars atpūšas Banāna pludmalē.

Jau pēc pirmā Nai Thon pludmales apmeklējuma es to nodēvēju par “Skaļo smieklu pludmali”. Cilvēki lēkāja lielajos viļņos un priecājās! Jautrība!

IMAG1256
Nai Thon pludmale

Pēc lēkāšanas viļņos meklējām vietu, kur paēst. Ēstuves visapkārt un dažādas – gan glauni restorāni, gan pludmales ēstuves, gan kafejnīcas, gan “burgernīcas”… Cenas gan augstākas nekā Bankokā un Chiang Mai. Lētākā maltīte izmaksā 100 – 120 batus (2,3 – 2,7 eiro). Ielas ēstuvēs un kioskos ārpus “tūristu vietām” ēdienu cenas krietni zemākas. Tikai…, kā izskatījās – Puketā “tūristu vietas” ir gandrīz visur! Redzējām tikai divas lētākas ielas ēstuves.

IMAG1259
Pludmales restorāns.

IMAG1257

Vietās, kur apgrozās daudz tūristu, arī pārtikas veikalos cenas ir augstākas nekā Taizemē pierasts. Cenas dažiem produktiem / lietām var būt pat 2 reiz augstākas. Taču mums izdevās atrast veikalu, kurā ir tās pašas vecās labās Taizemes cenas. Pie tam netālu no mūsu viesnīcas!

Iesaku iznomāt motorolleri un apbraukāt Puketu. Tā kā to darījām mēs. Motorolleru nomas Puketā ir daudz, tāpat kā citās pilsētās, kur ir daudz tūristu. Lētākā motorollera īre ir 200 bati dienā. Ja tomēr nevēlies braukt ar motorolleri, Puketā, īpaši “tūristu vietās”, ir daudz takšu un tuktuku. Iepriekš pieminēju arī takšus-motociklistus. Tādi te arī ir, tāpat kā Bankokā un Indijas štatā Goa. Bet šāda opcija ir ērtāka tad, ja vēlies doties kaut kur viens. Puketu var izbraukāt arī ar autobusiem un “sabiedrisko pikapu” (tāpat kā Chiang Mai).

Ja pārvietosies ar iznomātu motorolleri, tad, meklējot degvielas uzpildes stacijas, noteikti ievērosi mazās bodītes ielas malā ar plauktos saliktām pudelēm ar dzeltenīgu škidrumu iekšā! Jā, degviela Tavam motorollerim!

Degviela pudelēs Āzijā

Skats uz leju.
Skats uz leju.
Advertisements

One thought on “TAIZEME: Trīs dienas Puketā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s