MALAIZIJA: Apceļo Langkawi ar motorolleri

Tā kā Langkawi nav sabiedriskā transporta, tikai takši, tāpēc salas apskatei es iesaku iznomāt motorolleri.

Kur? Cik? Kā? …

Motorollera īre nav dārga – ja vēlies to iznomāt tikai uz pāris dienām, tad īre ir ap 8 eiro (30 ringiti) dienā + drošības nauda 25-50  eiro jeb 100 – 200 ringiti (kā kurā vietā), kas motorollera atgriešanas brīdī tiek atgriezta atpakaļ. Protams, ja vien tu neesi salauzis motorolleri . Savukārt, ja vēlēsies to paņemt uz pāris nedēļām vai mēnesi, tad īres maksa dienā būs krietni zemāka – pat 3 eiro!

Viena no populārākajām motorollera nomas vietām atrodas netālu no prāmju piestātnes – tieši pretī jahtklubam.

Īrējot motorolleri, ir jāuzrāda tikai pase un jāsamaksā nauda. Principā, tas nozīmē, ka vari braukt ar to pašu Eiropas vadītāja apliecību vai arī vispār bez. Taču… Laiku pa laikam uz ceļiem vari sastapt policistus. Visbiežāk viņi nobloķē visu ceļu un pārbauda katru garām braucošo. Policisti ir “divu veidu” – gaišos kreklos un tumšos kreklos. Tas, kas tev var būt aktuāli ir tas, ka policistiem melnajos kreklos nepatīk Latvijas B kategorijas vadītāja apliecība, jo otrā pusē nav atzīmēts, ka drīksti braukt ar mazlitrāžas motociklu vai motorolleri. Policistiem baltajos kreklos tas ir vienalga.

Tā kā, ja redzi “melnos”un ja tev ir B kategorijas tiesības, labāk griez riņķī.

Kur braukt?

Langkawi ir daudz skaistu vietu, taču šoreiz es pastāstīšu tikai par dažām – mūsu mīļākajām.

1. Uzbrauc augšā Gunung Raya kalnā. Gunung Raya ir visaugstākais kalns Langkawi. Brauciens ar motorolleri ilgst aptuveni 40 minūtes, un tās ir to vērtas! Jau, esot kalna vidū, paveras ļoti skaisti skati – Langkawi no augšas, jūra, tuvākās mazās saliņas…

Gunung Raya kalnā var arī uzkāpt – no kalna pakājes līdz pašai augšai ir pakāpieni. Nedaudz vairāk kā 4000. Un tas nozīmē, ka kāpšana augšā var aizņemt arī 2 stundas.

2. Izbraukājies pa mazajiem ceļiem, īpaši ārpus pilsētas. Piemēram, braucot lejā no Gunung Raya kalna, griezies pa kreisi, tad brauc taisni, līdz atradīsi kādu maziņu, aptuveni 1,5 m platu, ceļu šosejas kreisajā malā. Brauc pa to, tad griezies uz nākamo, nākamo, nākamo un tā tālāk. Šeit tu varēsi ieraudzīt to, ko neredzēsi pilsētā – daudz, daudz palmas vienkopus, banānkoku plantācijas, rīsu laukus, bifeļu ganības, mazās vietējo iedzīvotāju mājiņas…

3. Aizbrauc uz Seven Wells Waterfall uz izpeldies dabiskos baseinos zem ūdenskrituma. Ūdens tajos ir atvēsinošs. Pirmajos momentos, salīdzinot ar gaisa temperatūru, tas var likties pat auksts.

4. Aizbrauc uz pludmalēm Pantai Kok un Pantai Cenang. Šīs abas pludmales ir vienas no populārākajām Langkawi, un atrodas salīdzinoši netālu no Seven Wells ūdenskrituma – aptuveni stundas brauciena attālumā.

5. Izbaudi skaistu saulrietu jahtklubā. Tur tie ir īpaši skaisti – daudz, daudz laivu un sarkani lillīgi rozā debesis fonā. Kā stāsta vietējie, viskrāšņākie saulrieti Langkawi ir lietus sezonā – aprīlis, maijs, jūlijs, augusts, septembris, oktobris.

6. Aizbrauc uz nakts tirgu. Katru dienu tas atrodas citā vietā. Informācija par tā atrašanās vietu lasāma šeit.

Tirgū tiek pārdoti dažādi ēdieni, dzērieni, augļi, dārzeņi, arī apģērbi, apavi un dažādi aksesuāri. Nakts tirgū tu redzēsi arī Langkawi suvenīrus, taču šī pilnīgi noteikti nav tūristu pārpildīta vieta.

Ja Langkawi plāno palikt tikai pāris dienas, ar to tev pilnībā pietiks, lai apmeklētu visas augstāk minētās vietas. Patiesībā tas viss ir izdarāms arī vienā dienā. Vai 3 mēnešu garumā kā tas bija mums. 🙂

Vairāk bilžu no Langkawi skaties šajā Kaspara rakstā.

Sunset-Una-Langkawi

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s