FRANCIJA: Parīze

Franciju kā nākamo galamērķi izvēlējāmies tikai pirms 3 nedēļām. Ap to laiku atradām arī brīvprātīgo darbu viesnīcā, vienā no mazajiem Burgundijas ciematiņiem – Burnand.

11. jūlijā ielidojām Parīzē. Klusi un noguruši, lai arī pēdējā lidmašīnā nogulējām teju 10 stundas. Acīmredzot, 30 stundas lidostās un lidmašīnās mūs pamatīgi nogurdināja. Jā, aptuveni tik ilgi tas ir, ja lido no Langkawi salas uz Parīzi!

Pirms doties strādāt uz Burnand, trīs dienas palikām Parīzē. Apskatījām pilsētu un apmeklējām Luvras muzeju, kas, starp citu, ir apmeklētākais muzejs pasaulē. Parīze ir ļoti skaista, vēsturiska un ļoti sakopta pilsēta. Pa šīm trim dienām, ko pavadījām tur, mums radās iespaids – visur, kur vien ej, ir ļoti skaisti – skaistas veclaicīgas ēkas un tilti, skaisti parki, baznīcas un skulptūras. Redzējām arī vietas, kur gandrīz visas ēkas likās vienādas, bet tas arī bija interesanti, jo tad mūs nepameta tāda kā kārtības un sakoptības sajūta.

Parīzē ir ļoti, ļoti daudz tūristu. Ne velti tā ir viena no apmeklētākajām pilsētām pasaulē! Par to var pārliecināties, piemēram, šeit.

Aspskatījām arī pasaulē populāro Eifeļa torni. Lai gan iepriekš zināju, ka tas ir krietni zemāks “veidojums” par Petronas Towers Kualalumpurā, tik un tā biju pārsteigta, cik tas ir augsts, iespaidīgs un savā ziņā arī draudīgs – pamatīga tumša metāla konstrukcija!

Par to, ka vajag apmeklēt arī Luvru, izlēmām, kamēr lidojām uz Parīzi. Lai gan mums māksla interesē samērā maz, bija ļoti interesanti. Gleznas ir iespaidīgas. Daudzas no tām ir uzgleznotas tā, ka, pat pieejot tuvāk, liekas, ka tā ir ļoti kvalitatīva fotogrāfija. Dažas no gleznām izmērā ir ļoti lielas – lielas istabas sienas izmērā. Staigājām pa muzeju un ļoti bieži izspruka: “Wow, cik skaisti!” un “Paskaties, cik smuki!” 🙂 Un forši ir tas, ka jauniešiem no 18 līdz 25 gadu vecumam ieeja Luvrā ir par velti. Es biju tā laimīgā, jo man ir 24. Kasparam savukārt bija jāpērk biļete. Bet tā nav dārga – 12 eiro. Noteikti ir tā vērts!

Redzējām arī Parīzes Dievmātes Katedrāli un Triumfa arku. Skaisti un iespaidīgi!

Kādi Parīzē bija laikapstākļi? Pirmajā dienā – ļoti nejauki. Lija, pūta stiprs vējš, un bija tikai kādi +12 – +15 grādi. Savukārt, otrajā dienā bija karsti. Pat neticējām, ka dienu iepriekš bija tik auksti. Trešajā dienā lija lietus, bet vismaz auksti nebija.

Nedaudz pasteigšos priekšā. Burgundijā tagad ir īsta vasara, līdz +33 grādiem, kas ir līdzīgi kā Malaizijā. Tā kā mums te ir ļoti labi! 🙂

 

Advertisements

4 thoughts on “FRANCIJA: Parīze

  1. Kā ir, ja vienam jāpērk biļete un otram nē, vienalga jāstāv rindā? Un kura ir tā ieieja, pa kuru labāk iet iekšā? Pētīju, ka var internetā pirkt biļeti, tad nav jāstāv rindā, bet kā tad ir ar jaunieti, kam nevajag biļeti, ?

    1. Luvrā ir jāstāv divās rindās – vienā, lai nopirktu biļeti, otrā, lai tiktu muzejā (ar biļeti). Ja ir tajā vecumā, kad nevajag pirkt biļeti (18-25), tad uz biļešu iegādes vietu nav jāiet. Vienkārši, ejot iekšā muzejā, kad prasa biļeti – uzrādi pasi. Līdz ar to, būs jāstāv tikai vienā rindā – uz pašu muzeju.
      Mēs gājām iekšā pa pazemes ieeju, pie kuras nonāc, ja atbrauc ar metro. Ir vēl, piemēram, ieeja “stikla piramīdā”, bet tur rinda bija vēl DAUDZ garāka. Mēs stāvējām kopumā aptuveni stundu, varbūt mazāk. Garāka ir tieši tā rinda, kas iet iekšā muzejā nevis pēc biļetēm.

      Internetā arī var nopirkt biļeti. Tad gan tāpat būs jāstāv rinda, lai tiktu iekšā muzejā, un pēc tam iespējams, lai izdrukātu biļeti. Cik es skatījos, ir arī izdevīgi piedāvājumi Disnejlendai + Luvrai. Lai veicas!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s