FRANCIJA: Mēs dzīvojam pilī!

Pēc 9 mēnešu būšanas Āzijā mēs esam atgriezušies Eiropā. Lai no Langkawi salas tiktu Parīzē, lidmašīnās un lidostās kopumā pavadījām ap 30 stundām! Trīs dienas pabijām Francijas galvaspilsētā Parīzē un tad devāmies tālāk. Tagad esam Burgundijā – Burnand ciematā, kur mēs strādājam kā brīvprātīgie pilī/ viesnīcā.

Kāpēc tieši uz Franciju? Par to lasi šajā rakstā.

Tātad, jau nedēļu dzīvojam ciematiņā Burnand, kur ir tikai dažas mājas (veclaicīgas un skaistas), mūsu pils un dažas saimniecības. Te ne nav veikalu, un vairāku kilometru apkātnē ir tikai viens restorāns. Visapkārt zaļi lauki un nelieli kalni. Klusi un mierīgi.

Pils, kurā mēs strādājam, te ir kā saule debesīm pa vidu. Mazas mājas un starp tām, uz neliela paugura, „sēž” veclaicīga pils. Pils kā pasakās – ar torņiem, lielām un smagām durvīm un dažām mazām saimniecības ēkām apkārt. Šī pils nav tikai kā pils, kur pāris istabās mīt cilvēki, bet pārējā daļa pūst neizmantota. Pils darbojas kā viesnīca (nosaukums – Chateau de Burnand), kurā lētākā istaba maksā 100 eiro. Dārgākā – nedaudz zem 200. Tātad, diezgan. Tā kā šeit nav īpaši lielas izvēles, tad daudzi viesi viesnīcā ēd gan brokastis (iekļautas cenā), gan vakariņas. Tas notiek pils lielajā ēdamzālē pie gara saimes galda.

Pilī dzīvo arī dzīvnieki – divi suņi, deviņi vai desmit jauki kaķi, sešas vistas un viena ļoti draudzīga pīle.

Kādi ir mūsu pienākumi šeit? Pirmajās divās dienās mēs tikai uzkopām telpas, kas nav paredzētas klientiem, barojām dzīvniekus un pastaigājāmies ar suņiem. Pēc tam jau sākām uzkopt viesnīcas istabas – mainīt gultasveļu, tīrīt grīdu, tīrīt vannasistabas. Tagad, galvenie pienākumi mums ir istabu uzkopšana, gultasveļas mazgāšana un gludināšana, pastaigas ar suņiem un zvēru barošana. Kad viesnīcā ir mazāk klientu un līdz ar to ir maz darāmā istabās, mums ir jāuzkopj dažas pils telpas, kurās neviens vēl nedzīvo, bet tuvākajā laikā tās būs plānots izmantot. Visur pilī ir ļoti daudz gleznu un dažādu cita veida mākslas darbu. Atslodzes brīdī ir kur piestāt un apskatīties skaistas lietas.

Izklausās daudz? Jā, tā ir. Pārsvarā sanāk strādāt 6 stundas dienā. Bet mums tas ļoti patīk. Ir interesanti, it īpaši viesnīcas istabu uzturēšana kārtībā. Viesnīcas numuri ir lieli, daži no tiem ir divu istabu. Katrā ir dažādas gultas, kuru klāšana un gultasveļa atšķiras. Istabas ir ļoti krāšņas, veclaicīgas un izrotātas ar dažādiem veclaicīgiem mākslas priekšmetiem un gleznām.

Un tā kā viesnīca nav nekāda mazbudžeta, tad istabu uzkopšana un gultu klāšana notiek ļoti rūpīgi. Kas arī ir ļoti interesanti, jo nekad neesam uzturējušies viesnīcā tādā cenu līmenī.

Kā mēs ar Kasparu smejamies: „Pa mūsu garo ceļojumu Āzijā esam daudz dzīvojušies viesnīcās (tiesa gan lētā gala). Ir pienācis laiks izbaudīt viesnīcu dzīvi „no iekšpuses”.”

Advertisements

6 thoughts on “FRANCIJA: Mēs dzīvojam pilī!

  1. Atpakaļ ziņojums: Lidojam uz Itāliju | Una Baufala

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s