Grāmatas par ceļojumiem #2

Pa šiem 3 mēnešiem, ko pavadīju Latvijā, man ir bijis daudz brīva laika. Darīju šo un to, tajā skaitā – daudz lasīju grāmatas, lielākoties grāmatas par ceļojumiem.

Tagad jau gribas pasmieties – visus šos 3 mēnešus it kā atpūtos no ceļošanas dzimtajā Latvijā un lasīju grāmatas… Par ceļojumiem!

Šis ir otrais raksts par ceļojumu grāmatām. Pirmais ir šeit.

Alex Garland “The Beach” 

Jā, ir tāda filma “The Beach”, un tā ir uzņemta pēc Aleksa Gārlenda grāmatas “The Beach” motīviem. Ričards ir jaunietis no Lielbirtānijas, kas daudz ceļo. Grāmata sākas ar to, ka viņš ierodas Bangkokā (Taizemes galvaspilsētā) un tur viņš uzzin, ka ir tāda superīga vieta – skaista pludmale uz skaistas, neapdzīvotas un tūristu “nesamaitātas” Taizemes salas. Un viņš dodas to meklēt.

the beach

 

Elizabeth Gilbert “Eat, Pray, Love”

Šis ir stāts par modernu mūsdienu sievieti Elizabeti (Lizu), kura, neskatoties uz savu veiksmīgo un pēc vairāku cilvēku standartiem pareizo dzīvi, jūtas ļoti nelaimīga. Elizabete ir precējusies, viņai ir labi atalgots darbs un viņa ir sabiedrībā atpazīstama sieviete. Vienā brīdī viņa nolemj, ka, ja jau viņa jūtas tik nelaimīga savā dzīvē, tad tā ir jāmaina un viss jāsāk par jaunu. Visforšāk, ja vēl tā kārtīgi paceļotu un piepildītu savus sapņus, piemēram, apgūt Itāļu valodu.

Ļoti jauka grāmata par sevis meklējumiem, nopietnām pāraiņām dzīvē un, protams, burvīgu ceļojumu. Patika autores rakstīšanas stils – diezgan viegli un pozitīvi uzrakstīts, ar humora devu.

NewCover.EatPrayLove

 

V. S. Naipaul “India: A Million Mutinies Now”

Autors (V.S. Naipaul) ir indietis, dzimis un audzis Trinidadā, bet Indiju ir apceļojis vairākas reizes. Katrā reizē Naipaul tur ir uzturējies krietni ilgu laiku, jo gribējis iepazīt tēvzemi tā pamatīgi un padalīties ar jauniegūto informāciju ar “ārpasauli”. Naipauls ir intervējis dažādus cilvēkus, meklējis informāciju bibliotēkās… Grāmatā sniegts ieskats tajā, kā Indija izskatījās pirms 100 gadiem, 50 gadiem un arī pavisam nesenā pagātnē. Grāmatā ir ļoti daudz vēstures un politisko faktu, kas ne visiem lasītājiem liksies aizraujoši (man, piemēram). Bet pārējais – stāsti par dažādiem cilvēkiem un to dzīvi – ir patiešām interesanti.

naipaul india

 

Jamie Bowlby-Whiting “The Boy Who Was Afraid of the World”

Kā tas ir – aiziet prom no darba, pamest “ierasto dzīvi” un piepildīt savu sapni – apceļot Eiropu ar autostopiem? Kā tas ir – stopēt visā Eiropā un sēsties mašīnā pie pilnīgi nepazīstamiem cilvēkiem? Kā tas ir – katru nakti pavadīt citā vietā un (lielākoties) katru reizi pie jauniem tev svešiem cilvēkiem? To reāli izjust iespējams, izlasot šo grāmatu.

the boy who was afraid

 

Lato Lapsa “Indija ne pa jokam. Un Pakistāna arī.”

Šī Lato Lapsas grāmata līdzinās citām viņa ceļojumu grāmatām – rakstīta tādā kritizējošā stilā, daudz uzmanības tiek veltīts sliktajam un neglītajam, ik pa laikam izsakot pa kādam ļaunam jociņam. Bet man viņa rakstīšanas stils patīk, sanāk gan izsmieties, gan pabrīnīties (“Vai tad nu tiešām tā ir?!”). Ar šo grāmatu ir tā – ja tu gribi apceļot Indiju un Pakistānu, nelasi šo grāmatu pirms tu dodies ceļā, bet gan pēc. Savādāk vēl pārdomāsi, jo grāmatā ir pastāstīts tikai “tas sliktais” – tur kādu nosit, tur vēl kādu nosit, te viss ir slikti… Nu, jā, ir tādi gadījumi, ir tādas lietas… Kā mēs ar Kasparu spriedām – aizbrauc uz Indiju un Pakistānu, apskaties to labo, bet par slikto izlasi Lato Lapsas grāmatā! 🙂

lato_lapsa_-_indija_ne_pa_jokam

Advertisements

4 thoughts on “Grāmatas par ceļojumiem #2

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s