ITĀLIJA: Bergamo un Milāna

Bergamo mēs esam jau otro reizi. Pirmo reizi apmeklējām to 2012. gada vasarā, atvaļinājumā. Taču šoreiz mēs neesam atvaļinājumā, un līdz ar to pilsētu apskatē neesam ierobežoti laikā. Taču Bergamo, un arī Milāna, manuprāt, nav no tām vietām, kurās var pavadīt vairākas dienas, nedēļas. Šo divu pilsētu apskatei pilnīgi pietiks arī ar 3 dienām. Pusotra diena Bergamo, pusotra diena Milānā.

Bergamo ir maza, sena pilsētiņa. Pilsētas centrs ir pievilcīgs – ar gan mazākām, gan lielākām veclaicīgām bruģētām ieliņām, ar daudzām senatnīgām baznīcām un citām ēkām.

Bergamo ir savdabīga uzbūve – daļa no pilsētas atrodas augšā kalnā, daļa no pilsētas atrodas lejā. Uz augšējo pilsētas daļu var nokļūt, ejot kalnā ar kājām vai pavisam vienkārši – uzbraucot augšā ar funikulieris. Kad tiksi augšā, redzēsi, cik skaists ir skats – lejā plešas pilsēta, māja pie mājas, pa vidam koki un ceļi.

Un tā – pāris stundu pastaiga pa augšējo daļu, ilgāka pastaiga pa apakšējo daļu – un pilsētiņa var tikt uzskatīta par apskatītu.

IMAG0266

IMAG0269

No Bergamo uz Milānu var nokļūt gan ar autobusu (piemēram, uzreiz no Bergamo lidostas, ar Shuttle Bus, aptuvenā cena 5 – 6 Euro), gan ar vilcienu (no Bergamo centrālās stacijas, aptuvenā cena 5 Euro).

Milānas apskati veicām gluži tāpat kā citu pilsētu gadījumā. Piefiksējām sev kartē dažus apskates objektus, kurus varētu aplūkot tuvāk, bet pamatā vienkārši staigājām visur kur krustām šķērsām.

Šajā reizē apskatījām slaveno Duomo, kuram blakus ir arī veclaicīgs un grezns tirdzniecības centrs (Galleria Vittorio Emanuele II), un Duomo apkārtni – bruģētās ieliņas, pa kurām braukā aizvēsturiski tramvaji. Paši vecākie no šiem tramvajiem te tiek izmantoti jau kopš 1920-ajiem gadiem.

IMAG0309

IMAG0327

Noteikti iesaku apskatīties Duomo, kas ir tiešām ļoti iespaidīga celtne! Kad izgājām no metro izejas, kas ir tieši blakus Duomo, acis izbrīnā izpletās, redzot cik milzīga un iespaidīga ir šī celtne! Iespaids saglabājās tāds pats arī, kad pastaigājāmies pa apkārtni, lai redzētu to no citiem skatu punktiem.

IMAG0317

Tirdzniecības centrs

Milānas centrs ir ļoti skaists. Kā jau pieminēju – veclaicīgas ielas, veci tramvaji, lielas, iespaidīgas veco laiku mājas ar greznām fasādēm.

Diemžēl ne visa Milāna ir tik skaista un stilīga. Ir vietas, kur ir ļoti netīrs, piemēslots un ielas visā garumā ir aprakstītas ar grafitti. Īstenībā tos par graffiti tā nevar pat nosaukt – pārsvarā tie ir tikai neglīti ķēpājumi. Dažās vietās ielas vēl “rotā” vārmāku rokās tikušās mašīnas – sadedzinātas, izpostītas un aprakstītas ar tiem pašiem “meistarīgajiem” graffiti.

Skaista ir Milānas centrālā stacija – liela, veclaicīga ēka, kas man nedaudz atgādināja Parīzes Gare de Nord staciju. Taču rajons apkārt stacijai diemžēl nav nekas diži skaists. Tieši tur tika sastaptas izdemolētās mašīnas un tās netīrākās ielas.

Milānas stacija

Milānā, tāpat kā Bergamo, un gan jau arī citur Itālijā (vēl gan neesam to redzējuši paši) lielā cieņā ir žalūzijas. Tās ir tik biezas un necaurredzamas kā garāžai vai veikala durvīm, kad to slēdz ciet uz nakti. Un, izskatās, ka bieži vien Itāļi tās tur cieši noslēgtas, tā lai neviens saules stars netiek iekšā. Naktī ar žalūzijām ir tik tumšs, ka savu izstiepto roku acu priekšā neredzi!

žalūzijas

Abās pilsētās visur redz saldējumu veikaliņus (gelateria), maiznīcas un bulciņu tirgotavas un kafejnīcas, kā arī visur, tiešām visur picērijas! Un neskatoties uz tuvojošos ziemu, uz ielām tiek manīti diezgan daudzi motorolleri.

IMAG0254

IMAG0275

Ilgojoties pēc Āzijas noskaņas, aizbridām uz Milānas China Town. Nu, domāju, būs šauras ieliņas, burzma, daudz ķīniešu, kas visur skaļi tirgojas savos mazajos veikaliņos. Nu, kaut kas līdzīgs kā visi tie China Town’i, kurus apmeklējām Āzijā. Bet nekā! Ķīnieši bija, tirgojās, bet pilnīgi parastos veikalos. Ielas šajā rajonā bija platas, nebūt ne pārbāztas ar tirdzniecības punktiem, un izskatījās gandrīz tāpat kā “parastajā” Milānā. Atškīrās tikai tas, ka veikalu nosaukumi bija arī ķīniešu valodā. Nebija pat nekādu ielu ēstuvju. Nu neko, Eiropa taču!

China Town Milan

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s