ITĀLIJA: Neveiksmes Itālijā jeb Kāpēc itāļus nekad nevar sazvanīt!?

Pastāvīga ceļošana nav tikai atpūta. Ir arī sarežģījumi. Ja iepriekš tie bija ik pa laikam, tad tikko viss notika bums, bums, bums, viens pēc otra. Un sākās tas līdz ar ierašanos Itālijas laukos, kur mēs bijām pieteikušies brīvprātīgajā darbā.

Viss sākās ar brīvprātīgo darbu.

Bija četri pēcpusdienā, mēs ieradāmies mazā pilsētiņā, 100 km uz dienvidiem no Milānas. Visu dienu centāmies sazvanīt sievieti (Helēnu), pie kuras bijām sarunājuši strādāt, lai precizētu ierašanās laiku. Nevar sazvanīt ne mājas telefonu, ne mobilo. Ehhhh, kas ta’ nu? Esot ceļā, nolēmām izmantot mobilo internetu (roamingā jeb viesabonēšanā), lai ieietu Workaway un pārbaudīt, vai tur nav kāds jauns ziņojums no mūsu hosta. Jā, bija, pavisam nesen sūtīts. Ar paskaidrojumu, ka šobrīd viņai ir problēmas ar telefoniem. “Zvaniet uz šo numuru,” tur bija teikts. Taču arī tas numurs nedarbojās!

Tad, nu, ieradāmies pēdējā pilsētiņā, no kuras tālāk braucot tikai viens autobuss dienā (tas pats tikai agri no rīta), atkal mēģinājām zvanīt. Pēc laika uzrakstījām ziņu internetā. Pēc 2 stundām ziņa tika izlasīta un mums atbrauca pakaļ. Izrādījās, numuri viņai tika atslēgti, jo viņa 6 (!!) mēnešus nav maksājusi rēķinus, un trešais numurs nebija sazvanāms, jo telefons bija izlādējies un lādētājs salūzis. OK.

Vieta izrādījās krietni savādāka nekā aprakstā.

Ne tur kārtīgs B&B, ne tur kārtīgs restorāns. Diezgan liela nekārtība, un neviens necenšas neko darīt, lai pabeigtu un attīstītu, piemēram, restorānu, kas jau sen, sen plānos… Helēna – ļoti haotiska un nesaprotama sieviete. Vairākas reizes ir bijis šāds gadījums – palūdz izdarīt divus darbus, vienu vispirms un otru vēlāk. Pēc kāda laika skrien klāt un pārmet, kāpēc daram šādā secībā, nevis otrādi. Sakām, ka tā palūdzi. “Ak jā jā, pareizi”. Ehhh, haotisks cilvēks, grūti bija ar tādu strādāt. Tāpēc pēc 5 dienām teicu Kasparam: “Davaj, braucam prom! Piemēram, pie mūsu draugiem uz Franciju. Pirms tam varam apskatīt Romu un Turīnu.”

Nedēļu vēlāk septiņos no rīta stāvējām uz mazā lauku ceļa un gaidījām vienīgo autobusu, lai dotos uz tuvāko pilsētu Piacenzu, no kuras, savukārt, devāmies uz Milānu. Un tad, no Milānas – uz Romu.

Tā teikt, mums bija gana ar šo darbu.

Tad, nokļūšana līdz Romai.

Iepriekš esam dzirdējuši par tādu BlaBlaCar – Eiropā populāro servisu, kur autobraucēji var atrast līdzbraucējus un otrādi. Tā kā Eiropā vilcieni un autobusi ir padārgi, šis ir ļoti populārs veids, kā pārvietoties starp pilsētām. Nolēmām arī mēs pamēģināt. Sarunājām braucienu no Milānas Rogoredo Stacijas uz Romas Termini Staciju, pulksten 15. Stāvam gaidam, gaidam, gaidam. Jau 15:20, bet mašīnas kā nav, tā nav. Vedējs mums arī nezvana, lai gan numurs viņam ir. Mēs SAZVANĪT VIŅU NEVARAM, jo viņam ir izslēgts telefons. Tad, atkal izmantojot mobilo internetu, ieejam BlaBlaCar un redzam, ka 14:40 viņš nosūtījis ziņu, ka brauciens atcelts automašīnas problēmu dēļ.

Kamēr stavējām un gaidījām mašīnu, spriedām, cik ļoti negribētos braukt uz Romu ar vilcienu, jo lētākā vilciena biļete maksāja 85 Eiro. Un vēl tāds stresiņš, jo dienas vidus, uz līdz Romai 600 km, ko braukt.

Uzzinot, ka neviens ar mašīnu mūs nevedīs, negaidījām ne mirkli un steidzāmies uz autobusu biļešu kasi, cerot, ka brauciens maksās mazāk kā 80 Eiro. Šeit viss izrādījās forši – jā, autobuss bija, un brauca tieši pēc 10 (!!) minūtēm, un brauciens maksāja 48 Eiro.

Pirmā nakts Romā – uz grīdas.

Tāpat kā parasti, arī šoreiz naktsmītni rezervējām Airbnb. Vairāk par šo servisu vari uzzināt šeit.

Autobuss Romā ieradās ar stundas kavēšanos, tieši pusstundu pēc pēdējā metro. Padomājām – Nu nekas, iesim ar kājām! Dzīvoklis atradās netālu, aptuveni trīs kilometrus no stacijas, nekas daudz.

Kamēr gājām, priecājāmies, ka hosts mums nosūtījis tik skaidru un detalizētu aprakstu, kā tikt līdz mājai un kā tikt iekšā dzīvoklī, pa soļiem, ar visiem durvju kodiem, ar visu karti… Priecīgi gājām iekšā (“komunālā” tipa) dzīvoklī, domājām, nu varēsim atpūsties no nogurdinošās dienas…

Bet nē! Visādi citādi, tik detalizētajā aprakstā trūka viena ļoti svarīga detaļa – mūsu istabas durvju kods!

Jā, mūsu istabas durvīm bija kods, un nekas par to nebija teikts. Vienos naktī apstulbuši stāvam pie durvīm un rakstam SMS saimniekam, taču viņš neatbild. Nu jā, telefons izslēgts, gan jau guļ. Nu neko, Kaspars guļas uz grīdas, es ņemu krēslu un pēc kāda laika aizmiegam. Septiņos pamostamies, un pēc laiciņa saņemam tik ilgi gaidīto atbildi no saimnieka, ar visu kodu! Par šito nesmukumu viņš uzdāvināja mums vēl vienu (bezmaksas) dienu. Tas labi. Ieejot iekšā istabiņā, redzam, ka iekšā ir privātā vannasistaba! To šajā stresa situācijā bijām piemirsuši. Cik forši bija nomazgāt ilgās dienas nogurumu!

Un tad tukšā Turīna.

26. decembrī ieradāmies Turīnā, un bijām pārsteigti, cik pilsēta ir tukša. 26. un 27. decembrī gandrīz viss bija ciet, darbojās tikai pāris veikali un kafejnīcas. Cilvēku nav, ielas tukšas. Otrā diena Turīnā bija apmācies. un skaistie kalni fonā vairs nebija redzami. Likās, ka dzīve ir apstājusies…

Bet tak’ nav nekas traģisks noticis!

Esam piedzīvojuši un saskatījuši arī daudz labā. Itālijas laukos strādājām skaistā vietā – no visām pusēm aptuveni 700 metrus augsti kalni, dažās dienās to virsotnes pat bija noklātas ar sniegu! Dzīvojām paši savā kotedžā ar visām ērtībām.

IMAG0419

IMAG0430

IMAG0432

Nosvinējām Ziemassvētkus skaistajā Romā – izcilā pilsētā, par kuru daudz lasīts vēstures grāmatās. Kā arī tikām uz Romu veiksmīgi un salīdzinoši lēti. Sešas stundas gulējām koridorā, bet tikām pie vienas papildus bezmaksas dienas dzīvoklī!

(par Romu vēl būs raksts)

Roma

Turīnā redzējām skaistus, sniegotus Alpus. Braucot no Turīnas uz Leonu (Lyon, Francijā), braucām garām tiem pašiem Alpiem un redzējām tos pavisam tuvu, tuvu.

Alpi

Tagad esam pie mūsu draugiem Francijā. Palīdzam viņiem ar B&B pilī. Šodien uz šīm problēmām atskatāmies ar smaidu sejā.

Galvenais ir nepadoties!

Advertisements

4 thoughts on “ITĀLIJA: Neveiksmes Itālijā jeb Kāpēc itāļus nekad nevar sazvanīt!?

  1. Atpakaļ ziņojums: ITĀLIJA: Roma | Una Baufala

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s