FRANCIJA: Ziema Burgundijā

Pirms es sāku savu nelielo stāstu par ziemu Burgundijā, vēlos pieminēt, ka pašlaik esmu Fuerteventurā, kas ir otrā lielākā no septiņām Kanāriju salām. Bet raksts par šo vietu būs nedaudz vēlāk. Jā, esmu nedaudz iekavējusies ar rakstu publicēšanu šajā blogā, jo pašlaik mana un Kaspara prioritāte ir www.WeAreFromLatvia.com – mūsu blogs angļu valodā. Seko līdzi bloga jaunumiem mūsu Facebook lapā!

Bet tagad par Franciju.

IMAG0711_1

Pēc neveiksmīgā darba Itālijā devāmies pie mūsu draugiem uz pili Burgundijā, Francijā. Uz vietu, kur mēs bijām jau iepriekš, vasarā, un iedraudzējāmies ar īpašniekiem. Tāpēc nebija problēmu sarunāt par palikšanu. Palīgi bija vajadzīgi, kā arī bijām solījuši kādu dienu atgriezties.

Francijas ziemā dzīvojāmies nedaudz vairāk kā mēnesi – no decembra beigām līdz februāra sākumam. Un guvām ieskatu tajā, kāda tad ir tā Francija ziemā.

FullSizeRender

Burgundijā ieradāmies 29. decembrī vakarā. Bija auksts un tumšs, sala rokas un seja, bija pāris grādi mīnusā. Uz brīdi bijām nedaudz satraukti – tad tāda ir ziema te, tik tuvu Eiropas dienvidiem?! Ak!

Bet tad nāca rīts, un mēs redzējām, ka nemaz nav tik traki! Izgājām ārā, ieraudzījām, ka apkārtne ir diezgan zaļa. Gaiss bija diezgan silts, ap 7 grādiem, vēja nebija. Kā arī tas lauku miers un klusums. Govis un zirgi ganījās zālītē (kuras vēl aizvien bija pietiekami). Nu jā, kokiem lapu gan nebija. Bet ja neskatījāmies uz kokiem, tuvējā paugurainā apkārtne nedaudz atgādināja vasaru.

FullSizeRender (2)

IMAG0726

Winter in Burgundy (4)

Dienas ritēja, un mēs ieraudzījām, cik silta brīžiem var būt ziema Burgundijā. Gaiss iesila līdz 15 grādiem, spīdēja saulīte, pūta silts vējiņš. Tad teicu Kasparam: “Izskatās kā rudens, pēc sajūtām ir pavasaris, bet ir ziema.”

IMAG0706

IMG_20150110_185029

IMAG0728

Taču pēdējā nedēļa Burgundijā gan bija auksta. Labi, labi, temperatūra dienā pārsvarā bija ap +2, ik pa laikam noslīdēja līdz -2. Taču mums tas likās par aukstu. Pēc vienas izlaistas ziemas šī temperatūra mums šķita tāds “šis ir par daudz”. Kādu dienu arī uzsniga, bet sniegs uz zemes ilgi nepalika. Pagāja pāris stundas, un viss jau bija nokusis un palikuši vien bija tikai dubļi un peļķes.

unnamed (3)

Processed with VSCOcam with f2 preset

Advertisements

2 thoughts on “FRANCIJA: Ziema Burgundijā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s