SPĀNIJA: Viena diena Barselonā

Dodoties uz Barselonu, zinājām, ka daudz laika tās apskatei nebūs. Mūsu rīcībā bija nepilna pusotra diena, pirms lidojuma uz Fuerteventuru (vienu no Kanāriju salām). Kā jau daudzi no Jums zina, mūs tur gaidīja brīvprātīgais darbs.

Pirms pirkām aviobiļetes uz Barselonu un Kanāriju salām, domājām, nu paliksim kādu dienu tajā Barselonā, nedaudz apskatīsim pilsētu. Ar dienu pilnībā pietiks. Jo parasti lielas pilsētas mūs ļoti ātri nogurdina. Bet cik ļoti mēs bijām kļūdījušies! Jau pēc pirmās stundas Barselonā sapratām, ka jūtamies šeit tik labi, tik omulīgi. Nezinu, kā lai to izskaidro, bet vienkārši – kaut kas tajā Barselonā ir. Gaisotne, ielas, cilvēki…

Pēc dažu stundu pastaiga par Barselonu spriedām, ka ir tāda sajūta, ka te varētu pabūt arī ilgāk. Mēnesi, divus, pusgadu… Pastaigāties pa gotisko kvartālu diennakts tumšajā laikā, jūtoties kā sensenos viduslaikos. Karstajās (un arī ne tik karstajās) dienās aizbraukt uz pludmali. Vakarpusē pastaigāties gar piekrasti un ostu, apskatīties jahtas. Izdzert kafijas krūzi kādā nu ļoti aktīvas ielas kafejnīcā un mierīgi noraudzīties garām plūstošajā dzīvē.

1 diena 8 apskates objekti

Mūsu naktsmājas atradās pavisam netālu no slavenās Sagrada Familia (Svētās Ģimenes baznīcas). Mēs to varējām redzēt pa logu, ar visiem ceļamkrāniem (Kāpēc ceļamkrāni? Jo būvdarbi vēl nav pabeigti). Naktsmītnes rezervēšanai kā jau ierasts izmantojām AirBnB.

Pirms devāmies ārā apskatīt Barselonu, izlasījām, ko cilvēki iesaka redzēt Barselonā. Tad rūpīgi pārdomājām, kuras no šīm vietām gribam apskatīt, un izplānojām maršrutu. Parasti tik rūpīgi maršrutu neplānojam, pa lielam vienkārši ejam, kur acis rāda, bet šoreiz mūsu rīcībā bija tikai viena diena, līdz ar to kaut kāds plāns bija nepieciešams.

Tātad, mūsu izvēlētie apskates objekti:
1. Sagrada Familia, kura atradās nieka 2 minūšu gājienā no mūsu naktsmājām
2. La Monumental (buļļu cīņu arēna, to apskatījām no ārpuses)
3. Agbar Tower
4. Park Güell
5. Casa Batllo
6. La Rambla iela
7. Montjuic kalns
8. Gotiskais kvartāls

Casa Batllo

Skaistākie Barselonas mirkļi

No šiem astoņiem apskates objektiem visspilgtāk atmiņā palika Sagrada Familia, Gueļa parks, Montjuic kalns un Gotiskais kvartāls!

Sagrada Familia baznīcai mēs apgājām apkārt reizes 3. Staigājām ar augsti paceltu galvu, lai varētu apskatīt katedrāles augšējo daļu. Šī Gaudi ēka ir savāda, interesanta, jocīga, forša, skaista un, protams, iespaidīga, ļoti iespaidīga! Viennozīmīgi, šī ir viena no skaistākajām ēkām, ko jebkad esmu redzējusi. Varbūt tā ir pat pati skaistākā. Jo kuras tad ir tās pārējās skaistās ēkas manā skaistāko ēku listē? Debesskrāpji, kas veido betona un stikla džungļus Singapūrā, debesskrāpji no Honkongas salas piekrastes, Kualalumpuras dvīņu torņi, Hindu un budistu tempļi? Varbūt tomēr Sagrada Familia ir mana Mīļākā Ēka, jo tā tāda ir viena. Bet debesskrāpji pa lielam ir līdzīgi savā starpā, kā arī tempļi.

Kad pirmo reizi ieraudzīju Sagrada Familia fotogrāfiju, padomāju: “Tik savāda māja, nedaudz biedējoša. Un izskatās kā no māla veidota!” Bet kad beidzot pēc vairākiem gadiem pienācu tai tuvu klāt, tā vairs nelikās biedējoša, bet gan omulīga, skaisti neparasta ēka, kas izskatās kā no bērna sapņa izkritusi.

Piebildīšu, ka iekšā gan mēs šoreiz negājām. Negribējās gaidīt garajā rindā, jo laiks, kas paredzēts Barselonas apskatei bija ierobežots. Bet tagad, tā kārtīgi apskatot bildes internetā, saprotam, cik ļoti iespaidīga ir baznīca no iekšpuses!  Tā kā šī noteikti mums nebija pēdējā reize Barselonā, tad nākamreiz apskatīsim Sagrada Familia arī no iekšpuses.

Sagrada Familia

Park Guell ir jauks parks. Liels parks. Tam ir divas ieejas – ieeja par maksu un bez maksas. Gājām tur, kur nav jāmaksā. Sākumā domājām, ka “nemaksājošajiem apmeklētājiem” būs pieejams tikai maza daļa no parka, bet tā nav vis. Visspilgtāk atmiņā palika mīļie, zaļie, skaļi čiepstošie papagailīši, kuri dzīvoja teju ikvienā palmā, un skats uz Barselonu un tās piekrasti no parkā esošā kalna. Pastaigājoties pa parku, mūs pārņēma miera sajūta. Visstiprākā tā bija tieši kalna augšā, kad raudzījāmies uz Barselonu no augšas. Jaukas likās arī Gaudi projektētās ēkas, kuras apskatījām no ārpuses, kad bijām izgājuši no parka. Tās mums atgādināja konfekšu vai piparkūku mājiņas.

Park Guell

Park Guell, viena no Gaudi projektētajām ēkām

Kādu stundu pirms saulrieta devāmies augšā Montjuic kalnā, lai apskatītu Barselonu no vēl lielāka augstuma. Bija skaisti! Saule riet, debesis krāsojas sārtas, pār Barselonu lēnām nosēžas tumsa. Apkārt tik mierīgi, tikai pāris cilvēki atnākuši vērot to pašu, ko mēs.

Skats no Montjuic kalna

Pa Gotisko kvartālu pastaigājāmies nu jau pēc saulrieta, tumsā. Šauras, bruģētas ieliņas, senlaicīgas ēkas. Tumsa. Jutāmies ka vecos laikos nonākuši! Tumsā redzējām Catedral de Barcelona (Catedral de la Santa Cruz y Santa Eulalia). Tā slejās mums pāri liela, tumša un nedaudz spocīga.

Gotiskā kvartāla mazās ieliņas

Catedral de la Santa Cruz y Santa Eulalia

Nedaudz vairāk par dienu Barselonā vari izlasīt mūsu blogā WeAreFromLatvia.com, kā arī redzēsi tur nedaudz vairāk bilžu.

 

Advertisements

2 thoughts on “SPĀNIJA: Viena diena Barselonā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s