KANĀRIJU SALAS: Skaistās Fuerteventuras pludmales

Fuerteventurā esam jau vairāk kā divus mēnešus, un paliksim šeit vēl kādu laiku. Pa šiem diviem mēnešiem esam redzējusi jau daudz ko. Gan pilsētas, gan ciematus, gan kalnus, gan klintis, gan pludmales. Un tajā pašā laikā daudz kas palicis vēl neapskatīts. Bet mums vēl ir gana laika, lai paspētu apskatīt arī pārējo.

Bet pirms ķeros klāt mūsu līdz šim mīļāko pludmaļu apskatīšanai, jāuzraksta par salu pāris teikumi. Tātad, lielākā daļa no salas izskatās kā akmeņains un kalnains tuksnesis. Vietām pa kādai zaļākai pilsētai vai ciematam. Un protams, okeāns! Fuerteventurā ūdens ir īpaši skaistā krāsā – tirkīzzils. Divas trešās no visām salas pludmalēm ir balto smilšu, viena trešdaļa ir melno smilšu pludmales. Salīdzinoši daudzās vietās krasts ir klinšains.

Jandia pludmale

Šī ir vairākus kilometrus gara balto smilšu pludmale Fuerteventuras dienvidu daļā. Perfekta vieta ilgām pastaigām – ej gar jūras krastu no Costa Calmas (pilsētiņa Jandias pussalas pašā sākumā) tik uz priekšu, kamēr apnīk. Un tad ej atpakaļ!

Pludmale ir plata un smiltis ir patīkamas. Saulainā dienā īpaši skaista izskatās ūdens tirkizzilā krāsa, bet pieejot tuvāk redzi, ka tas ir pavisam caurspīdīgs. Šī ir ļoti populāra pludmale Fuerteventurā, kā arī ūdenssportistu iecienīta. Pludmalei ir vairāki sektori – atsevišķs sektors kaitbordistiem, atsevišķs – vindsērfingam, kā arī atsevišķs – peldēšanai.

Jandias pludmalē atrodas arī Laguna de Sotavento. Kā jau nosaukums vēsta, tā ir lagūna (sekla ūdenstilpne, kuru no jūras atdala šaura zemes strēlīte). Ūdens tur nav visu laiku. Ir noteiktas dienas, kad ūdens tur ieplūst. Kad lagūnā ir ūdens, tad arī ne katru dienu tā daudzums ir pietiekošs, lai peldētos. Sākumā ūdens līmenis ir zems – ap 20 cm, līdz dažu dienu laikā tas pieaug līdz 1 metram. Un pāris dienu laikā ūdens jau atkal ir prom. Īpaši iespaidīgi lagūna izskatās bildēs, kuras uzņemtas no augstuma.

Jandias pludmale atrodas Jandias pussalā. Šī ir Fuerteventuras visšaurākā vieta. Kad pakāpies kādā no Jandias kalniem, redzi šauru zemes strēli un ūdeni no abām pusēm!

Jandia pludmale

Jandia pludmale

Gran Tarajal pludmale

Gran Tarajal ir neliela pilsētiņa jūras krastā, tā tuvāk salas vidusdaļai. Izejot cauri nelielajai pilsētiņai, nonāksi melno smilšu pludmalē. Pludmale ir visas pilsētas platumā, kas ir aptuveni pusotrs kilometrs. Ja nekad neesi redzējis melno smilšu pludmales, tā var likties savāda un netīra. Bet tā nav. Smiltis ir ļoti patīkamas un mīkstas. Arī pati pilsētiņa no krasta izskatās īpaši skaisti – mazas, krāsainas kubiku mājiņas visapkārt!

Beach in Gran Tarajal

Las Grandes Playas

Šī ir balto smilšu pludmaļu kopa salas ziemeļos, pavisam netālu no pilsētas Corralejo. Tajā pat vietā, tālāk iekšzemē, ir ļoti iespaidīgas kāpas (Dunas de Corralejo), kas izskatās kā mini-tuksnesis. Diemžēl laika trūkuma dēļ, reizē kad tur bijām, Las Grandes Playas pludmales apskatījām vien pavisam nedaudz.

Bet tajā īsajā laika posmā sapratām, ka šī vieta ir kaut kas fantastisks. Pludmale, līdzīgi kā pludmale Jandias pussalā, ir gara, un ūdens tur izskatās īpaši krāšņs. Manuprāt, šī vieta ir vēl skaistāka nekā Jandia. Dažās vietās viļņi te ir īpaši iespaidīgi. Un no attāluma redzama neliela saliņa – Isla de Lobos.

La Pared pludmale

La Pared pludmale arī ir visai iespaidīga. Reizē, kad mēs tur bijām, izskatījās, ka stipro viļņu dēļ peldēties šajā vietā īsti nevar. Bet sēdēt krastā un vērot, kā spēcīgie viļņi sitas pret tuvumā esošajām klintīm ar īpaši dobju būkšķi ir ļoti pat forši.

Vispār kopumā šajā apvidū mums ļoti iet pie sirds viss klinšainais krasts, bet par to citā rakstā.

La Pared

Giniginamar pludmale

Es šo vietu saucu par Fuerteventuras apslēpto pērli. Šī pludmale atrodas mazā zvejnieku ciematiņā Giniginamar, aptuveni 6 kilometrus no Gran Tarajal. Tā ir oļu pludmale, kuru no abām pusēm ieskauj stāvas klintis. Parasti pludmalē ir tikai pāris cilvēki, tāpat kā visā mazajā ciematiņā kopumā. Līdz ar to te vienmēr ir klusi un mierīgi. Perfekta vieta atpūtai no visa.

Giniginamar

Balto un melno akmentiņu pludmale Corralejo

Pludmale atrodas aptuveni 1 kilometru uz dienvidiem no Corralejo ostas. Lai arī spoži balto akmentiņu dēļ vizuāli šī pludmale izskatās īpaši iespaidīgi, staigāt pa to ir diezgan sāpīgi. Un arī ūdenī ieiet ir sāpīgi. Akmentiņi kā jau akmentiņi duras pēdās. Bet ūdens tik dzidrs un skaists, ka prieks!

Baltie akmeņi pludmalē, Corralejo

Advertisements

3 thoughts on “KANĀRIJU SALAS: Skaistās Fuerteventuras pludmales

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s