KANĀRIJU SALAS: Brauciens uz Corralejo

Fuerteventurā esam nodzīvojuši nedaudz vairāk nekā 3 mēnešus, un ir pāris reizes ir sanācis pabūt arī pasakainajā Corralejo (tiek izrunāta kā Koraleho).

Pirmo reizi tur aizbraucam ar draugiem. Apskatāmies pilsētu un pilsētas pludmales. Pilsētas pludmales ir salīdzinoši maziņas un cilvēku pārpildītas. Savukārt man ļoti patika nedaudz tālāk esošā balto akmentiņu pludmale. Tā ir neliela pludmale, ļoti tuvu pie dzīvojamām un brīvdienu mājām.  Pludmale ir skaista, taču staigāt pa to ir diezgan sāpīgi, jo mazie akmentiņi duras kājās.

Baltie akmeņi pludmalē, Corralejo

Kā jau iepriekšējos rakstos pieminēju, mūsu dzīvesvieta atrodas gandrīz salas dienvidos, ļoti tuvu pilsētiņai Tarajalejo (tiek izrunāta kā Tarahaleho).

No mūsu dzīvesvietas līdz Corralejo ir aptuveni 80 km. Jā, attālums nav nekāds lielais. Taču, sala pati ir neliela (garumā aptuveni 150 km), un līdz ar to tas ir baigais gabals – gandrīz no vienas salas gala līdz otram! Tāpēc savas uzturēšanas laikā tur aizbraucam nieka 2 reizes.

karte Corralejo Fuerteventura
Kartē ir redzama Fuerteventuras sala (ceļš no mūsu mājām līdz Corralejo) un Lanzarotes sala, kas ir 4. lielākā no Kanāriju salām.

Kad pirmo reizi ierodamies Corralejo pilsētas centrā, esam pārsteigti – tik daudz veikalu, tik daudz tūristu! Cilvēki bariem staigā pa pilsētas ielām, pilns ar mašīnām. Restorāni pārpildīti. Tātad, ļoti populāra un aktīva vieta. Mēs staigājam pa cilvēku pārpildīto Corralejo un bolām acis. Tik sen nav būts tik aktīvā vietā. Protams, salīdzinot ar Bankoku, Honkongu,  Deli, Amsterdamu, Parīzi un citām mega lielpilsētām Corralejo nav nekas, tāds nieka miestiņš vien. Taču mums, pēc pāris mēnešu dzīvošanas laukos un mazu pilsētiņu un ciematu apmeklēšanas, Corralejo liekas īstena metropole.

Mūsu pirmais brauciens uz Corralejo “iekrita” vienā no tām dienām, kad ir novērojama īpatnēja dabas parādība – Calima (Kalima). Tas ir vējš, kas pūš smiltis un putekļus no Sahāras tuksneša, kas ir tieši pretī okeānam, nieka 100 km attālumā, pa labi no Fuerteventuras. Calimas laikā debesis ir dūmakainas, kaut kas līdzīgs smogam. Spīd saule, debesis ir bez mākoņiem, bet liekas, ka ir apmācies. Gaiss Calimas laikā ir sausāks, laiks ir karstāks un arī vējš, kas parasti Fuerteventurā ir atsvaidzinošs, arī ir karstāks.

Tātad, mūsu pirmais brauciens uz Corralejo ir Calimas laikā. Parasti no Corralejo redz Lanzaroti, kas ir 4. lielākā no Kanāriju salām. Taču šoreiz tā ir gandrīz neredzama. Slikti redzama arī ir mazā Isla de Lobos (tulkojumā no spāņu valodas – vilku sala), kas atrodas vien 2 km no krasta un ģeogrāfiski tiek pieskaitīta Fuerteventuras salai.

es un Isla de Lobos, Fuerteventura

***

Otrajā reizē apmeklējam to, kas netika redzēts pirmajā reizē: Dunas de Corralejo (Corralejo kāpas) un Corralejo Grandes Playas (tulkojumā no spāņu valodas – Corralejo lielās pludmales). Šoreiz uz Corralejo dodamies ar stopiem. Domājam, ka ceļā (lasi – gaidot, kad kāds paņems) pavadīsim vairākas stundas, bet tā nenotiek. Galā tiekam ļoti ātri – pa mazāk nekā pusotru stundu. Palūdzam, lai mūs izlaiž gabaliņu pirms pilsētas, kur atrodas tas, ko vēlamies apskatīt.

Corralejo Grandes Playas ir, teiksim tā, pludmaļu kopa, kas atrodas uz dienvidiem no Corralejo pilsētas. Skaistas pludmales ar gaišām smiltīm un kristāldzidru ūdeni stiepjas dažu kilometru garumā un vietas tur pietiek visiem. Gan kaitbordistiem, gan vindsērferiem, gan arī vienkārši atpūtniekiem. Ik pa laikam redz arī pa kādai klintij, kur paslēpties no vēja.

Corralejo Grandes Playas, Fuerteventura

Corralejo Grandes Playas

Es peldos skaistajos Fuerteventuras udenos, Corralejo

Tad, kad bijām izpeldējušies, pasaulojušies un pastaigājušies pa pludmalēm devāmies pāri ceļam apskatīt Corralejo kāpas. Jā, kāpas tiešām atrodas turpat, kur ir skaistās Corralejo pludmales.

Corralejo kāpas ir balto smilšu kāpas vairāku kilometru garumā (un platumā) un tas ir ļoti populārs apskates objekts Fuerteventurā un Kanāriju salās vispār. Corralejo kāpas un pludmales ir iekļautas Corralejo dabas parka Parque Natural de Corralejo sastāvā.

Staigājam pa kāpām un domājam, nu, iesim tik pāri šim mini tuksnesim uz mazākas nozīmes ceļa un stopēsim atpakaļ. Bet nekā. Pastaigājoties kādu stundu, saprotam, ka diena ir tiešām karsta un bez vēja un mēs paliekam nedaudz slinki. Dodamies atpakaļ pludmales virzienā. Izlemjam tur pavadīt vēl pāris stundas un tad stopēt mājās uz tā paša ceļa, pa kuru atbraucām uz šejieni.

Kaspars lec Corralejo kapas

Es Corralejo kapas

Es Corralejo kapas, Fuerteventura

Corralejo kapas, Fuerteventura

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s