NĪDERLANDE: Darbs Nīderlandē un mūsu otrā vienvirziena biļete uz Indiju

Kopš 15. maija esam Nīderlandē, un kopš 1.jūnija mēs te strādājam, pelnām naudu tālākam ceļam. Oktobrī apritēs divi gadi kopš mēs devāmies prom no Latvijas pasaulē. Esam gan braukuši ar velosipēdiem pāri Indijai un nedaudz arī pa Malaiziju, ceļojuši un strādājuši brīvprātīgo darbu Malaizijā, Francijā, Itālijā un Kanāriju salās, gan arī apskatījuši Taizemi, Honkongu un Itāliju.

Un tad, 2015. gada pavasarī, mūsu bankas konti sāka kaukt pēc vairāk naudas. Tad nu mēs arī nolēmām, ka ir jānopelna, lai varam turpināt ceļot un tajā pašā laikā arī nopietnāk pievērsties mūsu nākotnei un sapņiem – atrast savu veidu kā kļūt pašiem sev par noteicējiem un priekšniekiem (lasi Kaspara rakstu mūsu angļu blogā WeAreFromLatvia).

Una un Kaspars, Amsterdama

Esot Kanāriju salās kā brīvprātīgie, mēs atradām darbu un vienojāmies par naudas lietām un termiņiem. Taču vien pāris dienas pirms darba gaitu uzsākšanas, teiksim tā, no mums atteicās. OK,nu nekas, jo pastāvēja arī citas iespējas: doties uz kādu citu Eiropas valsti vai meklēt citu darbu Kanāriju salās.

Pēc pāris dienu pārdomām un sarakstes ar paziņām un draugiem, atcerējāmies pāri, kuru mašīnu nostopējām pagājušajā gadā, kad uz neilgu laiku bijām iegriezušies Latvijā. Pāris brauca uz Cēsu pusi, savukārt mēs uz Balviem. Un kamēr braucām, mēs viņiem pastāstījām par saviem piedzīvojumiem, savukārt viņi mums – par savu dzīvi un darbu Nīderlandē. Pāris teikumos arī pastāstīja, kā viņi tur ir atraduši darbu. Izklausījās ļoti vienkārši – atrodi aģentūru, viņi tevi nodrošina ar darbu un dzīvesvietu, un arī transportu uz un no darba. Tavā vietā nokārto arī dokumentus.

Un tā nu izdomājām – braucam uz Nīderlandi!

Aizrakstījām vienai aģentūrai, kuras pārstāvji pagaidām nevarēja dot skaidru atbildi par darbu, jo tuvākajām divām (vai vienai) nedēļām darbinieki nebija nepieciešami. Neskatoties uz šo neskaidro atbildi, nopirkām biļetes no Kanāriju salām uz Amsterdamu. Vienam no mūsu draugiem Amsterdamā bija tukšs dzīvoklis, kurā mēs varējām mitināties un uz vietas turpināt kārtot darba jautājumus, pie reizes arī apskatot pasaulslaveno lielpilsētu Amsterdamu!

Velosipedi Amsterdamas centra

Pēc nedēļas ilgas dzīvošanas Amsterdamā darbs bija atrasts un vēl pēc dažām dienām braucām uz pilsētiņu, kurā atradās mūsu darbs.

Un tagad varam teikt – jā, tik vienkārši iekārtoties darbā bija arī mums. Un par mūsu aģentūru, darba vietu un cilvēkiem apkārt sakām tikai labus vārdus! Un pats interesantākais – tepat, ar mums, strādā arī tas pats pāris, ko pirms gada satikām Latvijā, stopējot! Pasaule ir maza, un Nīderlande ir vēl mazāka!

Strādājam te jau divus ar pusi mēnešus, un paliksim te līdz novembra beigām. Dienas un nedēļas paskrien ātri, tā kā pēdējā darba diena pienāks salīdzinoši ātri.

Ko tad mēs darīsim novembra beigās? Rīcības plāns jau ir gatavs! Vienu mēnesi mēs pavadīsim Latvijā, taču 4. janvārī lidosim uz Indiju. Vienvirziena biļetes ir jau mūsu e-pastos! Indijā plānojam būt līdz jūnijam, bet pēc tam turpināsim apceļot / “apdzīvot” Āziju. Kambodža. Laosa. Vjetnama. Filipīnas. Indonēzija. Taivāna. … Kā arī tās valstis, kurās mēs jau bijām. Cik ilgi šādi dzīvosim / ceļosim? Ko tad? Vai mums sanāks īstenot savus sapņus? Dzīvosim, redzēsim!

Keralas stata, Indija

Advertisements

One thought on “NĪDERLANDE: Darbs Nīderlandē un mūsu otrā vienvirziena biļete uz Indiju

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s