Grāmatas par ceļojumiem #4

Pieci mēneši Nīderlandē, pelnot naudu mūsu tālākajam ceļam, nu ir pagājuši. Un atlicis ir tikai viens mēnesis. Tad mēs atkal būsim atvērti jauniem piedzīvojumiem, ceļojumiem un izaicinājumiem. Bet kamēr esam Nīderlandē, aizrautīgi lasām grāmatas par ceļojumiem, lai apmierinātu savu zinātkāri par pasauli un jaunām vietām. Grāmatas tiek lasītas daudz, un te nu es pastāstīšu par labākajām no tām.

Cheryl Strayed “Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail”

Cheryl Strayed Wild

Parasti sākumā izlasu grāmatu un, ja ir vēlēšanās, tikai tad noskatos filmu. Bet šoreiz bija otrādi. Kaspars bija izlasījis šo grāmatu un vēlējās noskatīties arī filmu.

Noskatījāmies, un pēc Kaspara teiktā es sapratu, ka man ar filmu būs par maz. Tāpēc ķēros pie grāmatas lasīšanas.

Grāmata ir par jaunu sievieti Šerilu, kura sastopas ar grūtībām savā dzīvē – mātes nāvi, savas laulības šķiršanu un citām. Šajā grūtajā dzīves periodā viņa no visas sirds vēlas, lai viņas dzīve būtu savādāka, veiksmīgāka.  Vairākus gadus Šerila dzīvo nelaimīgu dzīvi, cenšoties piedot sev kļūdas, ko ir pielaidusi savā dzīvē.

Vienā dienā, iepērkoties veikalā, Šerila ierauga Pacific Crest Trail ceļvedi. Grāmata piesaista viņas uzmanību, un viņa paņem to rokās, pašķirsta un noliek atpakaļ. Nonākot mājās, Šerilai rodas ideja. Viņa nolemj pieņemt izaicinājumu un doties šajā pārgājienā.

Tuprmāko mēnešu laikā Šerila aktīvi krāj naudu, pērk pārgājienam nepieciešamās mantas un aprīkojumu, bet fiziski tam īpaši negatavojas.

Un tad lielā diena ir klāt – Šerila tiek aizvesta līdz pilsētai tuksnesī, no kurienes viņa uzsāks savu ceļu. Un tikai tajā dienā motelī, kur viņa paliek pa nakti, Šerila pirmo reizi sakrāmē savu ceļa somu! Un tikai motelī viņa saprot, ka soma ir par smagu un viņa pārgājienam ir par vāju. Bet tas neattur Šerilu no iešanas un labi, ka tā.

Amanda Lindhout and Sara Corbett “A House in the Sky: A Memoir”

Amanda Lindhout A house in the sky

Amanda vienmēr ir gribējusi ceļot. Jau no bērnības Amanda sapņo par skaistām vietām un pasaules apceļošanu. Deviņpadsmit gadu vecumā Amanda pārceļas dzīvot uz Kalgari, kur sāk strādāt par oficianti un krāt naudu pasaules apeļošanai.

Amanda aizbrauc vairākos garos ceļojumos uz Latīņameriku, Dienvidaustrumāziju, Indiju, Pakistānu. Interese par dažādām pasaules daļām un kultūrām aug un aug. Un pēc kāda laika Amanda sāk interesēties par “bīstamākām vietām”, vietām, kur notiek kari. Viņa apmeklē Irāku, Afganistānu, Sīriju. Irākā Amanda strādā kā kara reportieris, un šī profesija viņu aizrauj.

Pēc kara reportiera darba Irākā Amanda dodas uz Somāliju kā freelance žurnāliste. Diemžēl Amanda Somālijā tiek sagūstīta.

Amandā tiek turēta gūstā vairāk nekā gadu, Amanda tiek spīdzināta un izvarota. Tas viss notiek Somālijā – valstī, kas tiek dēvēta par visbīstamāko pasaulē.

Jennifer Baggett “The Lost Girls: Three Friends. Four Continents. One Unconventional Detour Around the World”

Lost Girls Jennifer Baggett

Trīs draudzenes, arī sastapušās ar dažādām grūtībām savās dzīvēs un karjerās, vienlaicīgi, bet patstāvīgi izlemj atvilkt elpu no ierastās dzīves un redzēt kaut ko no pasaules. To, ka to darīs kopā, visas trīs, meitenes izlemj esot viņu kopīgajā atvaļinājumā Latīņamerikā.

Pēc kāda laika rodas arī plāns. Viens gads. Četri kontenti. 14 valstis.

Tiek krāta nauda un pirktas aviobiļetes. Un dažus mēnešus vēlāk viņas nonāk Limas lidostā Peru, un lielais ceļojums var sākties.

J. Maarten Troost “The Sex Lives of Cannibals: Adrift in the Equatorial Pacific”

Sex lives of Cannibals Maarten Troost

Mārtina studijas universātē ir noslēgušās, un ir jāmeklē darbs. Tas tiek atrasts. Tad tiek atrast nākamais. Un nākamais. Un tā atkal un atkal. Mārtins vēl nav īsti sapratis, kādā jomā un kādā amatā viņš vēlas darboties.

Un tiek pieņemts lēmums aizbraukt strādāt un dzīvot arzemēs. Abi ar līgavu cītīgi meklē iespējas, viņi grib kaut ko interesantu, neparastu un aizraujošu. Un te nu Mārtina līgavai tiek piedāvāts darbs Tarawas salā, Kiribati Republikā. Ne Mārtins, ne viņa draudzene par tādu vietu nekad neko nav dzirdējuši, bet tas neattur viņus no pārcelšanās uz dzīvi uz šo pavisam nepazīstamo vietu.

Mārtins Tarawas salu iedomājas kā tīru, skaistu vietu ar šaurām, bruģētām un labi koptām ieliņām, stilīgiem bāriem pilniem ar uzvalkos tērptiem ex-patiem. Bet Tarawa izrādās pavisam savādāka…

Sarah MacDonald “Holy Cow!: An Indian Adventure”

Holy Cow!

Stāsts ir par sievieti, kas seko savam vīrietim un pārvācas uz Deli Indijā. Tā kā viņas vīrs lielāko daļu no dienas pavada darbā vai izbraukumos, Sāra viena pati iepazīst šo svešo zemi un dalās ar lasītājiem ar saviem iespaidiem, kuri bieži vien sakrīt ar mūsējiem. Lasot šo grāmatu, piekrītoši māju ar galvu un smējos par mūsu vienādajiem novērojumiem par šo valsti.

Sāra stāsta par Indijas dažādajām reliģijām, Indijas kultūru un cilvēkiem. Stāsts ir aizraujošs un jautrs, un jāatzīst, ka tā viennozīmīgi ir viena no labākajām grāmatām par Indiju, ko esmu lasījusi.

Gregory David Roberts “Shantaram”

Gregory David Roberts Shantaram

Ne gluži grāmata par ceļojumiem, bet izlēmu arī šo pievienot savā sarakstā. Jo autors grāmatā stāsta pietiekoši daudz interesantu, aizraujošu un neparastu lietu par Indiju, ko vienkāršs tūrists vai ceļotājs tāpat vien neuzzinātu.

Grāmatas galvenais varonis ir pats autors Gregorijs – banku laupītājs, kurš izbēdzis no cietuma Austrālijā, un ar viltus dokumentiem aizbēdzis uz Indiju, kur ir plānojis slēpties un uzsākt jaunu dzīvi.

Gregorijs Indijā pieņem jaunu identitāti (Lins), iegūst jaunus uzticamus draugus, jaunu dzīvesvietu un atrod savu īsto mīlestību.

Grāmatā var uzzināt par Mumbajas kriminālo pasauli un mafiju, dzīvi visnabadzīgākajos graustu rajonos, ciešanām Mumbajas cietumā un daudz ko citu.

Lai gan lasot grāmatu, nepamet sajūta, ka tā ir autobiogrāfija, bet tā tas nav. Autors norāda, ka  ne visi notikumi Indijā, ir patiesi.

Pārējie raksti par ceļojumu grāmatām:

Grāmatas par ceļojumiem #1

Grāmatas par ceļojumiem #2

Grāmatas par ceļojumiem #3

Advertisements

2 thoughts on “Grāmatas par ceļojumiem #4

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s