Gatavošanās ceļam. Atkal.

2013.gada oktobrī devāmies savā pirmajā nopietnajā ilgtermiņa ceļojumā – velobraucienā pa Indiju. Sākumā domājām, ka tie būs aptuveni 5-6 mēneši. Bet beigu beigās Latvijā atgriezāmies tikai 11 mēnešus vēlāk un pēc 3 mēnešiem atkal devāmies ceļā. Kopš 2013. gada oktobra mēs esam bijuši Indijā, Malaizijā, Singapūrā, Honkongā, Taizemē, vēlreiz Malaizijā, Francijā, Itālijā, Spānijā, Kanāriju salās, Nīderlandē un Vācijā. Pirmos 11 mēnešus mēs pavadījām lielākoties Āzijā un tikai divus no šiem 11 mēnešiem Francijā. Otrajā piegājienā, no 2014. gada decembra līdz 2015. gada decembrim esam bijuši tikai Eiropā, un pusi no tā laika esam nostrādājuši Nīderlandē, pelnīdami naudu tālākam ceļam.

Tagad, pēc mēneša pavadīta Latvijā, atkal ir laiks doties ceļā. Gribu padalīties ar jums, kā tad esmu gatavojusies kārtējai prombraukšanai. Tā kā iepriekš par gatavošanos es neesmu bildusi ne vārda, tad šajā rakstā ik pa laikam būs arī atskats uz iepriekšējām reizēm.

Tātad, īss ieskats.

VĪZAS

Pirms atkal doties prom uz ilgu laiku, un atkal sākot ceļu ar Indiju, bija jānokārto Indijas tūrista vīza. Tāpat kā iepriekšējo reizi to kārtojām Indijas Vīzu Centrā Rīgā. Tūrista vīza tiek izgatavota 2 nedēļu laikā, un tās derīguma termiņš ir 6 mēneši no izsniegšanas brīža. Piesakoties vīzai, ir jāaizpilda online pieteikums, jāiesniedz pase un tās kopija, vīzai derīga fotokartīte un no šī gada oktobra vīzas pieteikumam ir jāpievieno arī avio biļetes prom no Indijas. Teikšu atklāti, šis punkts mums nedaudz visu iztraucēja, jo prom no Indijas plānojām doties tālāk pa sauszemi (nebijām pat izlēmuši kur, jo gribējām to izlemt Indijā esot). Tātad, bija jāsaliek galvas kopā un jāizlemj nākamais mērķis. Izlēmām par labu Nepālai. Kas būs pēc Nepālas? To domāsim tālāk, kad pēc aptuveni 6 mēnešiem Indijā pieteiksimies Nepālas vīzai.

Kad nepieciešamie dokumenti bija iesniegti Indijas Vīzu Centrā, pase no turienes ceļoja uz Zviedriju, kur tika izskatīts vīzas pieteikums. Pēc nepilnām divām nedēļām atkal devāmies uz Indijas vīzu centru saņemt mūsu pases ar ielimētām Indijas vīzām.

Ja vēlies Indijā uzturēties pāris nedēļas vai līdz mēnesim, Tev nav nepieciešams kārtot šo 6 mēnešu tūrisma vīzu. Tev būs gana ar e-vīzu, kas ir derīga līdz mēnesim. Pieteikties šai vīzai var internetā, un pases nekur nav jāsūta.

Visu informāciju par Indijas vīzām var iegūt Indijas vīzu centra mājaslapā.

TATA kravas mašīna

CITI DOKUMENTI

Pirms doties uz Indijas vīzu centru un pieteikties Indijas vīzai, es nomainīju pasi. Vecā pase bija derīga līdz 2017. gada martam, un tas nebija pietiekoši ilgs termiņš. Bija jāņem vērā, ka Āzijā, iebraucot valstīs vai kārtojot vīzas, pasei būs jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus. Līdz ar to sanāk, ka vecā pase man būtu nederīga ceļošanai jau 2016. gada rudenī. Nē, tas nekādīgi neder, jo prom būsim visdrīzāk vairāk nekā gadu!

Jauno pasi uztaisīju pāatrinātā kārtībā – 2 dienu laikā – , jo manā rīcībā bija tikai mēnesis, un 2 nedēļas aizņem Indijas vīzas kārtošana.

Bez pases ieguvu arī jaunu EVAK. Lai gan es nezināju, kad tuvākajā laikā ceļošu pa Eiropu (pašlaik plānā Āzija), tāpat nolēmu to izveidot. Kā nekā tā ir derīga 3 gadus.

VAKCINĀCIJA

Pirms doties ceļā uz Indiju 2013. gada rudenī, mēs veicām visas ieteicamās vakcīnas. Es vakcinējos pret A hepatītu (B hepatīta vakcīnas man jau bija veiktas pusaudžu gados), dzelteno drudzi, holēru, vēdertīfu un difteriju.

Pāris no tām vakcīnām būs jāveic atkārtoti, jo aizsardzība bija tikai uz pāris gadiem. Taču to mēs jau darīsim Indijā. Jā, mums ir pieredze ar vakcinēšanos Indijā, līdz ar to jūtamies droši par šo izvēli. Indijā 2014. gadā taisījām pēdējo plānoto A hepatīta vakcīnu (man) un A un B hepatīta kombinēto vakcīnu (Kasparam).

No pāris avotiem esmu dzirdējusi, ka B hepatīta vakcīna nenodrošina aizsardzību uz visu mūžu. Tā kā pret B hepatītu biju vakcinēta pirms 10 gadiem, 15 gadu vecumā, kāds laiciņš bija pagājis. Un lai justies 100% droša, aizgāju uz Gulbja Laboratoriju uz B hepatīta antivielu analīzēm. Pēc nedēļas saņēmu rezultātus, kuri norādīja uz to, ka man ir aizsardzība pret B hepatītu, un revakcinācija man nav nepieciešama.

Templis Indija

ZĀLES

Tad, kad būs tāda nepieciešamība, zāles mēs pirksim Indijā. Tās Indijā ir krietni lētākas un, liekas, ka arī “darbojas” kā vajag.

Līdzi ņemsim tik’ tās dažas (piemēram, aspirīns un ibumetins), kuras jau bija iegādātas Nīderlandē un vēl nav beigušās.

NAUDA

Tāpat kā līdz šim, rūpijas mēs izņemsim Indijā no savām bankas kartēm bankomāta, dolārus vai eiro mainīšanai līdzi neņemsim.

SOMA

Soma man būs tā pati vecā, labā 35 litru Karrimor Trail 35, kura man jau ir no Santjago ceļa laikiem.

Ar to 2013. gadā esmu nogājusi gan daļu no Santjago ceļa, gan ceļojusi visu pēdējo gadu. Piebildīšu, ka iepriekšējo reizi Indijā ceļojām ar velosipēdiem, līdz ar to mugursomas vietā mums bija velosomas, kuras vēlāk, pēc riteņu atstāšanas Malaizijā, nomainījām pret lētām un vienkāršām 30 litru mugurenēm.

Bez 35 litru mugursomas man līdzi būs paliela rokassoma, kurā ielikšu portatīvo, Amazon Kindle, dokumentu un naudas makus, blociņu, telefonu, zobu pastu, ķemmi un lādētājus. 35 litru mugursomā savukārt būs manas drēbes, kosmētika, fotoaparāts, higiēnas lietas, dažas rotaslietas, pāris “fiziskas” grāmatas – Spāņu valodas un jogas mācību grāmatas. Lai gan grāmatas lasu savā e-grāmatu lasītāja, mācību grāmatas man tomēr patīk fiziskā, taustāmā formā. Patīk malās kaut ko ierakstīt, atzīmēt…

Pakot somas vēl neesmu pabeigusi, bet plānoju, ka abu somu svars būs aptuveni 8 kg. Lai gan abas somas es droši varētu ņemt lidmašīnā, jo tās atbilst atļautajiem izmēriem, taču es 35 l somu “čekošu iekšā” bagāžā.

DRĒBES UN APAVI

Tā kā pirmās valstis sarakstā ir Indija un Nepāla, tad koncentrējos tikai uz drēbēm, ko varēšu vilkt tur. Nekādi ļoti īsie šorti, super-atklātie topi. Tā kā sākumā pāris nedēļas plānojam atrasties Indijas ziemeļu daļā, kur ziemā ir vēsi, vilkšu siltākas drēbes – vējjaku, džinsus, džemperi, šalli. Līdzi somā būs vēl viens silts džemperis maiņai.

Savukārt vēlāk, pēc tām pāris nedēļām, mēs virzīsimies uz Indijas dienvidiem, kur jau ir īsta vasara. Tad nu siltos džemperus vairs nevajadzēs, bet mest tos ārā negrasamies. Kā nekā – maija beigās dosimies uz Nepālu, kur plānojam pārgājienu kalnos. Un kalnos silts džemperis un bikses ļoti noderēs!

Gan Indijā, gan Nepālā plānojam iet pārgājienos kalnos, līdz ar to man kājās būs manas uzticamās un jau ievalkātās (tas ir ļoti svarīgi!) Helly Hansen pārgājiena kurpes. Somā ielikšu tikai gumijas iešļūcenes. Ērtu sandaļu man vairs nav, bet tās pirkšu jau uz vietas, Indijā.

templis Indijā

TEHNIKA

Tā, te mums ir ļoti daudz kā jauna! Pirms ķerties klāt gadžetu uzskaitei, pastāstīšu, kā tad bija agrāk. Agrāk mēs ceļojām ar vienu laptopu uz diviem, katram bija pa pavecam viedtālrunim, man bija (un vēl aizvien būs) Amazon Kindle un Kasparam – iPad.

Ja līdz šim esam ceļojuši ar vienu (15,6″) datoru uz diviem, tad tagad katram līdzi būs savs. Man tas būs 10,1″ 2 in 1 PEAQ datoriņš, savukārt Kasparam tas būs 11,6″ ASUS dators. Kāpēc katram savs? Jo tagad abi divi ļoti aktīvi mācīsimies pelnīt naudu attālināti, apvienojot to ar ceļosanu. Vai arī pareizāk būtu teikt – strādāšanu apvienojot ar ceļošanu? Cītīgi strādāsim abi divi, tāpēc vajag arī divus datorus.

Bez datoriem katram būs arī sava fotokamera. Man būs Kaspara vecā Canon Powershot S5is, kura nekad nav tikusi ņemta līdzi nevienā pašā ceļojumā, jo tā tādam mērķim likusies par lielu. Bet šoreiz es padomāju: “Aj, taču! Nopirkta laba manta, kāpēc nevar to lietot?! Apnikušas tās draņķīgās telefona bildes!” Arī Kasparam bija apnikušas nekvalitatīvās telefona un iPad fotogrāfijas, tāpēc viņš nopirka jaunu un foršu Fujifilm X30, ar kuru sanāk uzņemt pasakainas bildes!

Jau tā kuplajam gadžetu pulciņam pievienojas ūdens un triecienu drošā video kamera GoPro (tā būs Kaspara somā) un divi jauni Meizu telefoni – Meizu MX5 un Meizu M2. Liels paldies Meizu pārstāvjiem Latvijā!

KOSMĒTIKA UN HIGIĒNAS LIETAS

Mugursomā līdzi būs salīdzinoši neliela kosmētikas somiņa ar šo to no dekoratīvās kosmētikas, sauļošanās krēms, mitrās salvetes, salvetes, vates kociņi un vates plāksnītes. Rokassomā, ko ņemšu līdzi lidmāšīnā, būs zobu pasta, zobu suka, roku krēms, vēl viena mitro salvešu paciņa un parasto salvešu paciņa. Tas arī viss, pārējo nopirkšu jau Indijā.

Uhh, ļoti ceru, ka uzskaitīju visu. Priecīgus svētkus! Tiekamies Indijā! 🙂

Advertisements

4 thoughts on “Gatavošanās ceļam. Atkal.

  1. Es jums uzreiz ieteiktu gatavoties datortehnikas, fototehnikas un visu citu mantu nozagšanai/pazaudēšanai/bojāejai. Nav obligāti, ka tas notiks, bet ir jābūt plānam, ko darīt, ja tas notiek. It sevišķi runājot par datoriem, uz kuriem, cik sapratu, strādāsiet.

    1. Liels paldies! Iespējams sarakstam klāt nāks vēl pāris lietas, ja vieta atļaus. 🙂 Bet tā jā, cenšamies ņemt līdzi maz un ja vajag, piepirkt kaut ko uz vietas. Teikšu godīgi, man baigi smaga jau tā soma liekas, grūti stiept, pat ja tie ir tikai 8 kg. 😀

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s