Braucam uz Nīderlandi

Nē, nē, ne tagad! Tagad uz Nīderlandi mēs nebrauksim. Šobrīd ir decembris, mēs esam Malaizijā un tuvāko laiku mēs plānojam pavadīt Āzijā. Tomēr vasarā mēs bijām Nīderlandē. Bet tas viss sākās vēl tad, kad šajā vasarā ceļojām pa Krieviju. Īstenībā vēl pat nedaudz agrāk, taču šobrīd tam vairs nav īsti nozīmes.

Mūsu plāns īsumā bija sekojošs. Mēs nolēmām, ka vajadzētu izmantot iespēju un doties uz Jaunzēlandi Work and Travel programmas ietvaros, lai tur gan pastrādātu, gan arī tā kārtīgāk paceļotu. Un tā kā šai programmai var pieteikties līdz 30 gadu vecumam, tad bija arī pēdējais brīdis (šobrīd man, Kasparam, jau ir 30 gadi). Lai uz Jaunzēlandi dotos ar lielākiem iekrājumiem, nolēmām, ka pirms tam brauksim uz Nīderlandi, precīzāk – uz Amsterdamu, aptuveni 3 mēnešu peļņā.

Kāpēc tieši uz Nīderlandi? Jo tā mums ir labi zināma valsts. Jo esam tur strādājuši pirms tam un zinām, ka alga ir laba. Un arī tāpēc, ka mums tur tika piedāvāts darbs. Smags darbs viesnīcā, bet tas mums nebija īpaši svarīgi, jo zinājām, ka tas būs uz pavisam īsu laiku.

Latvijas lauki vasara
Latvijas lauki vasarā ir skaisti!

Plānu maiņa – Jaunzēlandas Work and Travel kvotas dēļ

Lai paspētu uz Jaunzēlandi doties vēl šajā gadā, saplānojām visu ļoti rūpīgi. No Krievijas pa tiešo devāmies uz Latviju, lai apciemotu radus, draugus un lai arī atkal ieraudzītu, kā Latvija izskatās vasarā. Pēdējās pāris reizes Latvijā bijām rudenī vai rudens beigās, kad laika apstākļi nebija diez ko labi. Un jau laicīgi nopirkām biļeti no Rīgas uz Eindhovenu, Nīderlandē, ar izlidošanu 2 nedēļas pēc ierašanās Latvijā.

Atbraucām uz Latviju, sākām pildīt pieteikumus Jaunzēlandes Work and Travel programmai un, opā – uzzinājām, ka kvota ir beigusies. Nākamie pieteikumi tiks pieņemti tikai 2017. gada februārī. Bet biļetes uz Nīderlandi jau ir, darbs ir sarunāts,… Ko darīt? Ok, brauksim, strādāsim, cik jau ilgi tur patiks un tad atkarībā no tā, cik ilgi būsim bijuši Nīderlandē, domāsim par tālāko. Varbūt Ziemassvētkus un Jaungadu pavadīsim Latvijā. Varbūt pavadīsim tos jau kaut kur Āzijā vai vēl kaut kur citur.

Laiku Latvijā pārsvarā pavadījām katrs savā Latvijas pusē, tā kā tas mums ir iegājies. Sākumā sadarījām visu, ko gribējām izdarīt abi kopā. Tad Una palika Rīgā pie saviem vecākiem un lai satiktos ar savām draudzenēm, bet es braucu uz Balviem, pie saviem vecākiem. 200 ar bišku kilometru garo ceļu uz Balviem es beidzot saņēmos un veicu tā kā vēl nekad iepriekš – ar velosipēdu. Ričuku sarunāju no māsīcas vēlu vakarā, dienu pirms izbraukšanas. Bet ceļā uz Balviem devos, sekojot Google Maps un apzināti braucot pa sev nezināmu ceļu. Lai ir interesantāk!

Ha, bija interesanti, un skaisti, jo diena bija saulaina. Bet arī grūti, un galu galā pusnaktī attapos diennakts benzīntankā, 35 kilometrus pirms galamērķa. Bet nu nākamajā rītā, pāris stundas pēc saullēkta, veiksmīgi tiku galā.

2 nedēļas paskrēja ātri, un pienāca laiks doties uz Nīderlandi.

1. pietura Nīderlandē – Roterdama

Tā kā lidojumi uz Eindhovenu ir daudz lētāki nekā uz Amsterdamu, izvēlējāmies braukt uz Eindhovenu. Un tā kā Wizzair – kas lēti lido no Rīgas uz Eindhovenu – lidojums bija sestdienā, lidojām sestdienā un nolēmām nedēļas nogali pavadīt, apskatot līdz šim mums nezināmo Roterdamu.

Neskatoties uz lidojuma kavēšanos, Eindhovenas lidostā ierodamies samērā agri no rīta. Lidosta ir neliela un ļoti viegli saprotama. Lai arī mums šoreiz līdzi ir lielā soma – nodota bagāžā – ārā no lidostas tiekam jau ļoti drīz. Šoreiz braucam ar papildus somu, jo Amsterdamā plānojam pavadīt vairākus mēnešus, varbūt pusgadu vai pat vairāk. Tāpēc līdzi esam paņēmuši pāris liekas drēbju kārtas un vēl šo to.

Iepriekš internetā bijām lasījuši, ka no lidostas ar autobusu jābrauc uz Eindhovenas centru, un tad no turienes ar vilcienu var tikt uz Roterdamu. Eindhovenā bijām bijuši un tāpēc dzelzceļa staciju jau zinājām. Taču par to, kā tikt līdz turienei, mums bija tikai aptuvena saprašana. Ar kuru tieši autobusu? Varbūt pamēģināt nopirkt biļeti šajā biļešu automātā? Re, ir iespēja – vilciens, un ir arī Eindhovenas lidosta – Roterdama. Pērkam nost!

Biļetes izdrukātas. Hmm, bet ko tālāk? Te tak itkā nav vilciena stacijas nekur pie lidostas. Ejam ārā un jautājam taksometra vadītājam, kur mēs varam izmantot šo biļeti. Viņš paskatās un saka, ka vajadzēšot braukt uz dzelzceļa staciju. Ar taksi tas būs 20 eiro (varbūt kļūdos). Hmm. Bet tad pienāk cits taksometra vadītājs un saka, lai ejam uz autobusu, kas stāv turpat tālāk. Tas aizvedīs. Kāpjam autobusā. Rādām savu biļeti un vadītāja tikai apstiprinoši pamāj ar galvu. Tad jau viss ir pareizi.

Dzelzceļa stacijā viss ir ļoti vienkārši. Automātā nopērc biļeti. Un ej gaidi savu vilcienu. Vispār vilcieni Niderlandē ir samērā dārgi, taču brauc bieži un ceļot ar tiem ir ļoti ērti.

Gaidot vilcienu, mēģinu vēl saprast, būs vai nebūs mums kur šonakt nakšņot, un vai varbūt ir jāmeklē kaut kas jauns? Naktsmītnes jautājumu esam atlikuši uz pašu pēdējo brīdi – tikai vakar vakarā pieteicām vienu Airbnb dzīvokli – esam par to samaksājuši, bet nav gala apstiprinājumu no īpašnieka, ka tas ir brīvs un ka mēs tajā tiksim. Galu galā, tā kā ir pagājusi tieši diennakts, bet saimnieks nav devis nekādu ziņu, nostrādā automātiska rezervācijas atcelšana un es saņemu atpakaļ naudu.

Velosipedi Roterdama - Niderlande

Vispār mums Airbnb ļoti, ļoti patīk. Un, ja kādā vietā paliekam ilgāk nekā 2-3 dienas vai ja vienkārši ceļojam uz dārgu pilsētu, tad vienmēr skatāmies naktsmājas Airbnb.  Ne vienmēr, bet gana bieži divatā tā sanāk arī lētāk.

Ja tu vēl nelieto Airbnb, spied uz mana linka, reģistrējies un abi saņemsim 18 EUR atlaidi nākamajai rezervācijai!

Tā nu iebraucam Roterdamā, skatoties telefonu ekrānos un meklējot kur palikt. Stacijā nopērkam vafeles, bišku iekožam un ejam ārā, turpināt meklēt, kur palikt. Brīdi vēlāk, sēžot uz soliņa pie stacijas, es atrodu kādu tā saucamo Airnb super hostu un aizsūtu ziņu. 5 minūtes vēlāk meitene raksta atpakaļ, ka istaba viņas mājā ir pieejama un varam nākt. Tā kā dzīvoklis ir netālu no dzelzceļa stacijas, sarunājam, ka viņa (šobrīd mājās pusdienu pārtraukumā) mūs nedaudz pagaidīs, lai varam uzreiz iekārtoties.

Huh, cik noderīgas var būt tehnoloģijas! Un vēl jau arī prieks pa to, ka internets ārzemēs beidzot ir tik sakarīgā cenā. Mums pagaidām vēl nav Nīderlandes SIM karšu, tāpēc izmantojam savus Latvijas Bites numurus.

Velobrauceji Roterdamas ielas - Niderlande

Dzīvoklis tiešām ir netālu, vienīgi mēs apjūkam, meklējot īsto māju. Te, tāpat kā Amsterdamā (vismaz tur, kur esmu tam pievērsis uzmanību), nav atsevišķi mājas un dzīvokļa numura. Un vispār jau arī mājas bieži vien ir savādākas, nelielas, 2-3 stāvu. Un, ja, piemēram, mājā ir 4 dzīvokļi, tad uz mājas būs rakstīts – 250, 252, 254 un 256. numurs. Ja blakus mājā ir 5 dzīvokļi, tad uz mājas būs – 258, 260, 262, 264, 266. numurs. Rezultātā sanāk tā, ka adreses, kas mūsu latvieša prātam liekas itkā tālu prom viena no otras patiesībā var būt ļoti tuvu.

Diena ir saulaina, tāpēc pēc pāris stundu atpūtas ejam ārā uz pilsētu pastaigāties. Esam gan noguruši, jo pagājušajā naktī gulēts vien pāris stundas. Bet, ja Nīderlandē spīd saule, ej ārā! Jo tu nekad nezini, kad atkal būs saulains. Par to pārliecināsimies jau rīt, kad visu dienu laiku pa laikam līņās lietus.

Konkrēta galamērķa mums nav, vien skatoties uz karti esam izdomājuši aptuveni cik lielu apli šodien varētu paieties. Un tā arī darām. Tāpat, neskatoties uz lietu, darām arī svētdienā. Vien ārā pavadām mazāku laiku.

Roterdamu tagad atcerēsimies kā daudz mierīgāku Amsterdamu. Tikpat sakoptu un skaistu, tikpat ļoti velobraucējiem draudzīgu, bet krietni klusāku.

Velobraucēji Roterdamā - Nīderlandē
Velobraucēji Roterdamā – Nīderlandē

Pirmdienā no rīta dodamies ar vilcienu uz Amsterdamu. Esam saņēmuši ziņu, ka darbu varam sākt jau otrdien. Bet pirmdien mums tiks ierādīts kompānijas piedāvātais dzīvoklis.

Advertisements

4 thoughts on “Braucam uz Nīderlandi

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s