Centrāla Portugāle – Ko tur redzēt un kā mums tur gāja?

Tas viss notika šīs vasaras nogalē. Augusta sākumā mēs aizbraucām uz Nīderlandi, lai dažus mēnešus pastrādātu un iekrātu naudu. Darbs bija sarunāts jau iepriekš un tāpēc sākām strādāt viesnīcā Amsterdamā 3 dienas pēc ierašanās. Divas dienas vēlāk darbu Amsterdamā pametām un vēl dažas dienas vēlāk mēs jau bijām Portugālē. Ja vēl neesi to izdarījis, izlasi iepriekšējos 2 rakstus un viss kļūs skaidrs – gan par to, kāpēc mēs vispār braucām uz Nīderlandi, gan par ātro darba pamešanu un arī par došanos uz Portugāli.

Tā nu pilnīgi neplānoti mēs atkal nonācām Portugālē. Atkal – tāpēc, ka Portugāle bija arī mūsu paša, paša pirmā ārzemju ceļojuma galamērķis ne tik ļoti tālajā 2012. gadā. Un tieši šis ceļojums, kad lielāko daļu laika pavadījām Porto apkārtnē, mums radīja vēlmi redzēt pasauli, kas, savukārt, šobrīd ir rezultējies tajā, ka kopš 2013. gada beigām lielu daļu no gada mēs esam kaut kur prom.

Una Lisabona - Centrala Portugale
Lisabonā, Portugāles galvaspilsētā

Mūsu laiks Portugālē – koncerti, pludmales, augļu lasīšana un darbs mājās

Ielidojām mēs Lisabonā, Portugāles galvaspilsētā. Visu pēcpusdienu un nākamo rītu pavadījām, apskatot šo skaisto pilsētu, kura, mūsuprāt, ir līdzīgi skaista kā Porto. Mums patīk pilsētas, kur ir interesanti tāpat vien staigāt apkārt bez konkrēta galamērķa. Un Lisabona, tāpat kā Porto, ir šāda pilsēta. Bet jau nākamajā pēcpusdienā mēs devāmies uz stundas brauciena attālumā esošo Rio Maior pilsētiņu, kur mūs solījās sagaidīt draugi. Ar Polu un Natašu, kas ir jau 10 gadus Portugālē dzīvojošs britu zinātnieku (jā, britu zinātnieki!) pāris, mēs iepazināmies Goa šī gada pašā sākumā. Tur mēs vienu mēnesi dzīvojām tajā pašā nelielajā viesnīcā, blakus istabās.

Pēdējos 10 gadus, kopš pārvākšanās no ASV, kur viņi strādāja iepriekš, uz Portugāli, Pols un Nataša lielāko daļu sava laika velta muzicēšanai. Tas tā ir iespējams, jo ASV viņi pelnīja tik labi, salīdzinot ar Lielbritāniju, ka, dzīvojot pat vēl labāk nekā mājās, tomēr nešķiežoties ar naudu, viņi spēja atlikt krietnu daļu no ienākumiem. Un rezultātā – “aiziet pensijā” daudz, daudz ātrāk nekā atļautos vairākums viņu kolēģu. Natašai tad vēl nebija pat 35.

Šobrīd viņiem ir grupa, un viņi spēlē klubos un dažādos pasākumos, bet ienākumus ziedo labdarībai. Un pirmās nedēļas, kamēr sezona bija pilnā sparā, mēs tā arī pavadījām, katru nedēļu 2-3 reizes braucot kopā uz dažādām pilsētām, uz dažādiem klubiem un atpūtas vietām. Klausoties labu rokmūziku. Iepazīstoties ar interesantiem cilvēkiem. Un iepazīstot skaistas vietas. Nepagāja arī necik ilgs laiks, kad mūsu dienas režīms kļuva tāds pat kā viņiem – vakariņas visiem kopā ap 10 vakarā, ik pa laikam ar citiem viesiem, sarunas līdz pusnaktij vai ilgāk, grāmatu lasīšana pēc tam un miegs no aptuveni 2 vai 3 līdz pusdienlaikam.

Jau no pirmajām dienām Portugālē mēs koncentrējāmies vēl uz 2 lietām – darba meklēšanu/strādāšanu internetā un darba meklēšanu uz vietas.

Ar strādāšanu attālināti mums šoreiz viss gāja labi, bija darbs un sanāca nopelnīt. Pie reizes izbaudījām arī būšanu vienā vietā ilgāku laiku, stabilu internetu un gulēšanu vienā gultā vairāk nekā dažas nedēļas. Kā rezultātā, vairāk nekā pusi no visa laika Portugālē mēs pavadījām iekštelpās, tādējādi pārsteidzot citus, kas sākumā nesaprata, kāpēc mums tik ļoti patīk būt vēsā istabā, kad ārā ir silts un saulains.

Bet ar darbiem uz vietas gan mums gāja kā pa celmiem. Bez pieredzes bāros un nezinot Portugāļu valodu, mūsu apkārtnē, kas nav īsti tūristu galamērķis, un turklāt sezonas beigās, šāda tipa darbu atrast neizdevās. Bet no pirmajām dienām mēģinājām – un mums tika palīdzēts – atrast vēl arī jebkādu augļu lasīšanas darbu. Jo vismaz tos tak var dabūt visur un vienmēr? Izrādās, ka nav tik ļoti vienkārši. Vismaz mums nebija.

Galu galā 3 dienas tikām lasīt bumbierus un 1 dienu – vīnogas, bet tad abi darbi pēkšņi “izbeidzās”. Maksāts, protams, tika aploksnē. Un, pēc apkārtējo sarunām, varēja saprast, ka šī varētu būt gana riskanta padarīšana. Vairākkārt tika pieminēta iespējamā policijas kontrole. Bet nu pamēģinājām, un tagad zinām, kā tas ir.

Buddha Eden Garden - Centrala Portugale
Buddha Eden Garden – Centrālā Portugāle

Un tad, 2 mēnešus vēlāk, mēs nolēmām braukt tālāk.

Bijām atpūtušies. Bijām redzējuši gana daudz ko no centrālās Portugāles. Un arī finanses bija papildinātas. Nopirkām biļetes uz Malaiziju vēl pēc gandrīz mēneša, rezervējām istabu Kualalumpurā uz mēnesi, un bijām nākami nākamajam posmam. Plānojām to pavadīt līdzīgi kā Portugālē, laiku galvenokārt veltot darbam un jaunu peļņas iespēju meklēšanai, bet tagad jau Āzijā. Āzija bija mūsu nākamais galamērķis arī tāpēc, ka Portugālē mums sāka palikt par aukstu.

Un… BOOMS – nedēļu pirms izlidošanas mēs pazaudējām 2 galvenos ienākumu avotus.

Ok! Gadās arī tā! Jebkurā gadījumā – degunus neesam nokāruši, jau 3 nedēļas esam Malaizijā un mums ir jauns plāns. Viss būs labi.

Pietiek par mums! Tagad es īsumā pastāstīšu par visām tām skaistajām vietām centrālajā Portugālē, kuras jums noteikti vajadzētu apmeklēt. Visas šīs vietas mēs arī paši apmeklējām. Dažas no tām arī vairākas reizes.

Sintra - Centrala Portugale
Sintra

Ko apmeklēt centrālajā Portugālē?

Lisabona, Portugāles galvaspilsēta, atrodas valsts viducī, un ir viena no foršākajām Eiropas pilsētām, kurā mēs esam bijuši. Tāpat kā Porto, tā ir pilsēta, kur ir ļoti interesanti arī vienkārši bezmērķīgi staigāt. Vienīgi kalnainā reljefa dēļ vismaz vietām es ieteiku izmantot sabiedrisko transportu. Pērc 24 stundu biļeti par 6 EUR, un ar sabiedrisko transportu varēsi vizināties visu diennakti.

Pavisam netālu no Lisabonas ir Sintra, pilsēta, kur agrākajos laikos dzīvoja Portugāles monarhi. Tieši šī iemesla dēļ pilsētā ir vairākas pilis. Lai gan Sintra ir izslavēta kā viena no skaistākajām pilsētām Portugālē, mums pastaigājoties tā likās kā skaista, bet, tomēr, diezgan vienkārša pilsētiņa. Ļoti iespējams, ka īstais skaistums slēpjas pilīs un tiem pieguļošajos parkos, kurus šajā reizē mēs neapmeklējām. Daļēji laika trūkuma dēļ, daļēji tāpēc, ka negribējām maksāt ieejas maksas. Jebkurā gadījumā – ja gribi vienkārši pastaigāties, iespējams labāk velti vairāk laiku Lisabonai.

Ja izdomāsi braukt uz Sintru, vilciena brauciens no Lisabonas maksā vien dažus EUR. Un vilcieni brauc ļoti bieži.

Obidos, savukārt, mums liekas viena ļoti skaista viduslaiku pilsētiņa. Apjozta ar milzīgu mūri un novietojusies uz pakalna, tā ir pamanāma jau no krietna gabala. Tomēr tā ir ļoti neliela pilsēta. Un arī ļoti populāra pilsēta. Līdz ar ir vērts speciāli to apmeklēt agrāk no rīta vai vēlāk pēcpusdienā. Bet, ja atbrauksi dienas vidū, kad centrālā iela ir viena liela cilvēku upe, vienkārši izvēlies mazākas ieliņas!

Batalha Monastery (klosteris) tāpat kā Obidos ir pamanāms jau no gana liela attāluma. Batalha klostera gadījumā tas ir tāpēc, ka šī ēka ir daudz augstāka par pārējo pilsētiņas apbūvi, un līdz ar to ļoti izceļas. Klosterī var ieiet bez maksas, tomēr daļa no tā ir apmeklējama tikai, iegādājoties biļeti. 2016. gada vasarā tā maksāja 6 EUR, un tas ir tā vērts. Ej mēneša pēdējā svētdienā, un klosterī tiksi par velti!

Gribas kaut ko eksotiskāku? Kā būtu ar Budu parku Eiropā? Iesakām apmeklēt Buddha Eden Garden! Tas ir milzīgs parks, kurā izvietotas dažādas interesantas, skaistas un arī dažas ļoti dīvainas statujas. Kā mums stāstīja draugi – liela daļa no statujām ir ievestas no Āzijas, tādējādi izglābjot tās no iznīcināšanas. Ļoti interesanta vieta 2-3 stundu pastaigai. Ieejas maksa bija simboliska – 3 EUR.

Mūsu mīļākā pludmale mierīgām pastaigām – Praia do Bom Successo. Ja arī tev Portugāle saistās ar okeānu, pludmalēm un augstiem smilšakmens veidojumiem piekrastē, šī ir vieta, kuru noteikti apmeklēt. Šī apkārtne ir piemērota arī atpūtai ar bērniem, jo turpat blakām ir lagūna, kur ūdens ir siltāks nekā okeānā, ir sekls un nav viļņu. Pa kreisi no lagūnas var doties vienā garā, garā pastaigā. Paisuma gadījumā, kad ūdens līmenis ir augsts, var nākties pāriet pāri kalnam/smilšakmens veidojumam.

Praia do Bom Successo ir arī lieliska vieta saulrieta vērošanai pie okeāna. Var skatīties no pludmales, bet var arī no kalna.

Praia do Bom Sucesso pludmale
Praia do Bom Sucesso pludmalē – Centrālā Portugāle

Tālāk uz dienvidiem no Praia do Bom Successo, pa piekrasti tie būtu mazāk nekā 10 kilometri (bet es nezinu, vai tur visur ir kur iet), ir sērferu iecienītā pilsēta Peniche. Dodies turp, lai ķertu viļņus!

Praia de Sao Martinho do Porto ir vēl viena skaista vieta, kur vērot mežonīgo okeānu un lielos viļņus. Interesantu pastaigu varianti te ir vairāki. Var iet pa labi no pilsētas. Tur ir speciāli izveidoti dēļu celiņi. Var iet vēl tālāk pa labi, sekojot makšķernieku un pārgājienu miļotāju iemītajās pēdās, tā kā vairākkārt darījām arī mēs, un nonākt arī pavisam, pavisu tuvu ūdens līmenim un viļņu šķakatām. Var arī iet pa kreisi, kāpt augšā pa smilšu kāpu lagūnas tālakajā malā, un izstaigāt šo pakalnu. Arī kreisajā pusē iespējas ir dažādas. Te ir iespējams arī uzbraukt ar auto, ja nekādīgi negribas visu gabalu iet.

Alcobaca pilsētiņa un Monastery of Alcobaca (klosteris) būs interesants pieturas punkts, ceļojot pa centrālo Portugāli, visiem arhitektūras cienītājiem un arī tiem, kam vienkārši patīk nelielas pilsētas. Arī šis klosteris mums liekas skaists. Tas ir liels un iespaidīgs, un savādāks nekā Batalha Monastery, taču, ja ir jāiesaka viens no viņiem – es iesaku Batalha.

Nazare – super skaists ūdens, gara pludmale un lieli viļņi ir tas, ko mēs atcerēsimies, domājot par šo Portugāles pilsētu. Starp citu, pasaulē augstākais vilnis, uz kura tika sērfots, tika noķerts tieši Nazare.

Nazare - Centrala Portugale
Nazare. Kas par skaistumu!

Ja tev ir kādi jautājumi par ceļošanu vai par ceļošanu Portugālē, droši jautā!

Advertisements

One thought on “Centrāla Portugāle – Ko tur redzēt un kā mums tur gāja?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s